Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Supë e shpejtë me karrota dhe pulë

Postuar: 13/05/2018 - 15:17

Përbërësit

750 gr karrota
150 gr patate
2 kokrra qepë
2 lgj vaj ulliri Olitalia
1 bustinë koncentrat Gallina Blanca
Kripë, piper i zi, arrë moskat
¼ lç piper i kuq
300 gr fileto pule
4 lk pesto Genovese Tigullio

Pergatitja

Lajmë pastrojmë karrotat dhe i presim në feta shumë të holla me qëllim që të ziejnë shpejt. Qërojmë patatet dhe gjithashtu i presim në feta të holla. Qërojmë dhe qepën dhe e presim në kubikë të vegjël.

Ngrohim 2 lugë vaj ulliri në tigan dhe pasi kaurdisim qepën për 5 minuta shtojmë karrotat, patatet, 1 litër ujë, 1 bustinë koncentrat pule Gallina Blanca, kripë, piper të zi dhe arrë moskat. I trazojmë të gjithë përbërësit së bashku dhe i lemë të ziejnë për 15 minuta.

Ndërkohë pasi e kemi larë dhe tharë mirë fileton e pulës e marinojmë me kripë, piper të zi dhe piper të kuq. Ngrohim më pas vajin e ullirit në një tigan dhe e skuqim mirë nga të dy anët fileton e pulës për 10 minuta.

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 3

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 24/05/2018 - 12:01

Përbërësit
1 pako makarona spageti Garofalo
2 kuti ragu (360 gr) të gatshme Star
2 domate mesatare
1 lgj pure domate Star
2 lgj vaj ulliri 
1 koncentrat pule Gallina Blanca
1 lk sheqer, kripë, piper i zi

Postuar: 24/05/2018 - 10:47

1 pako peta për bakllava
300 gr djathë të shkrirë (maskarpone)
300 gr hurma Arabie
1 bustinë vanilje
200 gr gjalpë

Postuar: 24/05/2018 - 09:19

100 gr biskota me kafe
30 gr gjalpë
300-400 gr luleshtrydhe
200 gr salcë kosi
200 gr krem djathi (Filadelfia)
200 gr pana ëmbëlsire

Postuar: 23/05/2018 - 19:34

Kjo tortë greke me arra është shumë e pasur dhe nëse shoqërohet me kafe, verëra, liker e çaj të ftohtë, shijon më shumë!

Përbërësit për 6 persona:

Postuar: 23/05/2018 - 14:16

500 gr kërpudha
Kripë, piper i zi
1 kg miell 
3-4 qepë të njoma
½ gotë verë të bardhë
1 lgj mustardë
1 lgj majdanoz

Postuar: 23/05/2018 - 13:52

4 kokrra vezë
150 gr sheqer 
150 gr gjalpë ambienti
1 lç pluhur pjekës
250 gr miell 
3 lgj kakao

Postuar: 23/05/2018 - 13:20

1 pako peta
3-4 speca të kuq
7 kremviçe
150 gr djathë dhie
150 gr djathë kaçkavall
Kripë, piper i zi
1 kokërr vezë