Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Supë me mish viçi, qepë dhe lakër

Postuar: 18/10/2018 - 13:12

Përbërësit

1 lugë gjelle vaj ulliri

1-2 kilogramë mish viçi

1 qepë e madhe

1 thelpi hudhër

1 lakër të vogël

2 kanaçe domate të konservuara

1 kuti salcë domatesh

1 lugë gjelle uthull

1/2 lugë çaji terren kanellë dhe arrëmyshk

1/2 lugë çaji piper i zi

1 lugë çaji kripë

Udhëzimet

1-Në një tigan të madh, ngrohni vajin e ullirit.

2-Shtoni mishin e viçit dhe qepën dhe gatuajeni derisa mishi i viçit nuk është rozë dhe qepa është zbutur.

3-Shtoni hudhër dhe vazhdoni ta gatuani për 1 minutë.

4-Shtoni lakër të copëtuar, domate, salcë domatesh, uthull, kanellë, arrëmyshk, piper dhe kripë.

5-Shtoni pak ujë dhe lereni të zihet për 20 -30 minuta, ose derisa lakra të jetë e butë.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 19/04/2019 - 22:35

Sikurse disa çajra të tjerë bimorë, që kanë veti të mira për shëndetin e njeriut, edhe çaji i zi ka shumë përfitime për shëndetin.

Postuar: 19/04/2019 - 14:57

Nëse ka një kërkesë drejt nënave apo gjysheve për të gatuar diçka të mirë e të shijshme, padyshim

Postuar: 16/04/2019 - 12:44

Qoftet janë gjithnjë një ushqim shumë i preferuar.

Postuar: 10/04/2019 - 13:44

Problemi që haset më shumë kur mishi i pulës gatuhet në furrë, është se bëhet shumë i thatë.

Postuar: 09/04/2019 - 09:27

Omleta është një ndër ushqimet më të shijshme që ju shoqëron çdo mëngjes dhe ka me dhjetëra mënyr

Postuar: 07/04/2019 - 21:46

E lehtë dhe shumë e shëndetshme.

Postuar: 05/04/2019 - 10:44

Kjo është një pjatë fantastike me bazë vezët dhe perimet.