Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Taratori, ushqimi ideal kundër mykut dhe antibiotikëve

Postuar: 28/11/2018 - 12:11

Nëse jeni të prekur nga infeksione me origjinë mykotike apo jeni duke u kuruar me antibiotikë, kombinimi ideal sipas dietologëve do të ishte: 
-1 kupë kos i bërë vetë
-2 thelpinj hudhër
-pak vaj rigoni 
-pak kastravec
-pak koper
-Sipas deshirës i shtoni edhe pak arra.
 
Është ideale edhe për femijë që vuajnë nga acarime të lëkurës. Përpiquni ta konsumoni çdo darkë!
 
Nëse ju shqetëson era e pakëndshme e hudhrës mund të provoni të konsumoni pak majdanoz të freskët ose diozmë, funksionon!
 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 22/04/2019 - 18:47

Mishi i grirë nuk është përbërësi i vetëm kryesor i qofteve ! Të paktën këtë mund të keni menduar përpara se të provoni qoftet me perime apo me jeshillëqe !!

Postuar: 19/04/2019 - 22:35

Sikurse disa çajra të tjerë bimorë, që kanë veti të mira për shëndetin e njeriut, edhe çaji i zi

Postuar: 19/04/2019 - 14:57

Nëse ka një kërkesë drejt nënave apo gjysheve për të gatuar diçka të mirë e të shijshme, padyshim

Postuar: 16/04/2019 - 12:44

Qoftet janë gjithnjë një ushqim shumë i preferuar.

Postuar: 10/04/2019 - 13:44

Problemi që haset më shumë kur mishi i pulës gatuhet në furrë, është se bëhet shumë i thatë.

Postuar: 09/04/2019 - 09:27

Omleta është një ndër ushqimet më të shijshme që ju shoqëron çdo mëngjes dhe ka me dhjetëra mënyr

Postuar: 07/04/2019 - 21:46

E lehtë dhe shumë e shëndetshme.