Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Tortë e ftohtë me komposto pjeshke dhe fruta të freskëta

Postuar: 12/07/2018 - 18:11

 Përbërësit

1 pako biskota savojar
1 kuti qumësht të kondensuar
1 kuti pana ëmbëlsire
1 kavanoz komposto pjeshke
1 bustinë vanilje
Fruta të freskëta sipas dëshirës

Përgatitja

Fillimisht kullojmë komposton e pjeshkës dhe me lëngun e saj spërkasim mirë biskotat savojar. Më pas vendosim biskotat savojar në një formë ëmbëlsirash që hapet. Rreth formës vendosim fetat e kompostos së pjeshkës.

Rrahim panën e ëmbëlsirës së bashku me vaniljen derisa të bëhet marengë. Më pas e bashkojmë panën me qumështin e kondensuar dhe kremin e përgatitur e vendosim mbi bazën e biskotave. E nivelojmë mirë dhe vendosim sipër saj frutat të ndryshme sipas dëshirës. E vendosim më pas tortën në frigorifer dhe e lemë për 2-3 orë që të mpikset dhe ftohet mirë.

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 1

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 22/07/2018 - 21:13

Në Shqipëri, dhalla është një nga pijet më të preferuara të të gjitha stinëve, përgatitet nga kosi dhe uji, ndërkohë që në shumë raste përfshihet dhe kripa.

Postuar: 22/07/2018 - 21:10

Përbërësit më poshtë janë për 4-5 persona.

Postuar: 21/07/2018 - 22:54

Patëllxhani është ndër perimet më të preferuarat jo vetëm në Shqipëri por edhe në botë pasi përfi

Postuar: 21/07/2018 - 21:23

Maza e Zier është një traditë e vjetër e Shqipërisë së Veriut.

Postuar: 21/07/2018 - 21:11

Pengjiri jo vetëm që përgatitet ashtu si dikur por është pjesë e pandashme e listës së ëmbëlsirav

Postuar: 21/07/2018 - 18:24

2 gota oriz

4 gota e gjysëm ujë

1 bustinë koncentrat pule

250 gr bizele

Postuar: 21/07/2018 - 18:20

4 racione pule

kripë, piper, 1-2 lgj miell

1 qepë mesatare