Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Zbuloni recetën egjiptiane që s'duhet humbur

Postuar: 03/09/2018 - 18:46

Kombinimi i djathit të bardhë, me limonin, kastravecin dhe gjizën do t’ju japë sallatën me një shije fantastike.

Përbërësit:

2 kastravecë të vegjël

një filxhan me qepë të njoma të prera hollë

120 gr djathë i bardhë

4 lugë gjizë pa kripë

2 lugë lëng limoni

2 lugë gjelle vaj ulliri

1 lugë gjelle nenexhik i freskët i copëtuar

kripë dhe piper për shije

Përgatitja:

Prisni kastravecin në feta të holla, vendoseni në enën ku do të shërbeni sallatën.

Në një tjetër enë përzieni kripën, nenexhikun, piperin.

I shtoni enës me kastravecë, qepët e njoma, djathin e bardhë të prerë në kubikë, gjizën.

Masën e përgatitur me kripë, nenexhik dhe piper e përzieni me përbërësit e tjerë të sallatës. Pasi t’i keni miksuar mirë me njëri-tjetrin shtoni limon dhe vaj ulliri. Ju bëftë mirë!

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 14

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 21/11/2018 - 13:06

Kjo do të jetë bakllavaja më e lehtë që do të keni përgatitur ndonjëherë.

Kjo recetë vërtet përgatitet me petë të gatshme por ama butësia dhe shkriftësia arrihet përmes shurupit të qumështit.

Postuar: 21/11/2018 - 12:11

Janë të paktën 10 legjenda ato që nuk i paskemi ditur deri tani për makaronat – pjatën më t

Postuar: 21/11/2018 - 10:47

Kripa ka aftësinë të transformojë plotësisht shijen e gatimeve tona.

Postuar: 18/11/2018 - 15:19

Një recetë fantastike, e cila vendos ndonjëherë amvisat përballë sfidës nëse do ta përgatisin apo

Postuar: 16/11/2018 - 19:40

Supa me hudhra dhe qepë është një recetë perfekte për të rritur mbrojtjen e trupit.

Postuar: 16/11/2018 - 15:49

Sot do të sjellim recetën e disa ëmbëlsirave me origjinë nga Savona e Gjenova të quajtura golobet

Postuar: 16/11/2018 - 15:39

Për të gjithë ju që jeni kuriozë të përgatisni vetëm masën e pandispanjës, me shurupin sipër, ju