Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Zbuloni si te gatuani krap në tjegull

Postuar: 23/08/2018 - 13:16

Ky lloj gatimi i jep shije të veçantë krapit, pasi piqet në tjegull. Nëse ju ndodhen mjetet e duhura, mos e piqni asnjëherë ndryshe krapin

Printo

Përbërësit

300 gr krap

pak domate

pak qepë

hudhër

pak vaj ulliri

pak verë e bardhë

Përgatitja

Marrim një racion 300 gr krapi, nga prerja që i kemi bërë.

Mbështjellim tjegullën me një letër alumini.

Kalojmë përbërësit në mikser (domate, qepë, hudhër). I grijmë këto dhe masën që përftohet e shtrojmë në tjegull.

Vendosim peshkun sipër dhe e spërkasim me pak vaj ulliri dhe pak verë të bardhë.

E fusim në furrë për 20 minuta, në temperaturë 300 gradë celcius.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 17/07/2019 - 13:32

Koha e përgatitjes: 15 minuta –Koha e gatimit: 25 minuta

Përbërësit:

400 gram kungulleshka

50 gram gjalpë

2 lugë gjelle miell

2 gota kos

2 thelpi hudhër

Postuar: 15/07/2019 - 19:27

Biba me oriz në saç është një gatim që sundon me shijen e tij unike çdo tavoline amvise nikoqire

Postuar: 15/05/2019 - 10:47

1 kg spinaq

400 gr petë të gatshme

11 vezë

250 gr djathë

Postuar: 09/05/2019 - 09:04

Kjo bukë është pjesë e kuzhinës izraelite dhe përgatitet vetëm me miell dhe ujë.

Postuar: 22/04/2019 - 18:47

Mishi i grirë nuk është përbërësi i vetëm kryesor i qofteve !

Postuar: 19/04/2019 - 22:35

Sikurse disa çajra të tjerë bimorë, që kanë veti të mira për shëndetin e njeriut, edhe çaji i zi

Postuar: 19/04/2019 - 14:57

Nëse ka një kërkesë drejt nënave apo gjysheve për të gatuar diçka të mirë e të shijshme, padyshim