BREAKING NEWS

Bashkimi Europian nuk e futi Shqipërinë në listën e vendeve për lëvizjen e lirë, mjeku Alimehmeti tregon ‘provat’ pse kjo nuk duhet të ndodhte

Bashkimi Europian nuk e futi Shqipërinë në listën e vendeve
x

Lajme të tjera

Ndryshimet kushtetuese, aleatët e Bashës: PS po tenton të
5 SEKONDA ME PARE /Politike

Ndryshimet kushtetuese, aleatët e Bashës: PS po tenton të shkaktojë konflikt, hapja e listave lojë e pisët e Ramës

Aleatët e Bashës janë rreshtuar kundër ndryshimeve në K...

A ka pasur histori dashurie në Sazan? Dritan Leli rrëfen detajet
1 MINUTA ME PARE /Politike

A ka pasur histori dashurie në Sazan? Dritan Leli rrëfen detajet interesante për dasmën e vetme në ishull: Ishte një vajzë simpatike...

Kryebashkiaku i Vlorës, Dritan Leli, teksa tregoi për ‘Real Stor...

Edi Rama: Bypass-i i Tepelenës vepër e rëndësishme,
1 MINUTA ME PARE /Politike

Edi Rama: Bypass-i i Tepelenës vepër e rëndësishme, mbështetje për këdo që krijon një pikë tërheqëse për agroturizmin

Kryeministri Edi Rama sëbashku me ministren e Infrastrukturës, Belinda...

Opozita e Bashkuar kundër hapjes së listave dhe heqjes së
4 MINUTA ME PARE /Politike

Opozita e Bashkuar kundër hapjes së listave dhe heqjes së koalicioneve: Po prishet marrëveshja e 5 qershorit, sfidë ndaj amerikanëve

Opozita e Bashkuar ka dalë dje kundër ndryshimeve kushtetuese. Me an&e...

Hapen aplikimet për 300 vende në shkollën bazë të
5 MINUTA ME PARE /Politike

Hapen aplikimet për 300 vende në shkollën bazë të policisë, ja kriteret e aplikimit për “Patrullë të përgjithshme”

Policia e Shtetit ka njoftuar dje hapjen e aplikimeve për 300 vende në...

ATP zbardh procedurat, ja si do të bëhet kompensimi i pronarëve
8 MINUTA ME PARE /Ekonomia

ATP zbardh procedurat, ja si do të bëhet kompensimi i pronarëve të prekur nga ndërtimet informale, dokumentet dhe mënyra e aplikimit

Hapen aplikimet për kompensim të pronarëve, objektet e të ci...

Hashim Thaçi merret në pyetje nga Prokuroria Speciale, presidenti:
10 MINUTA ME PARE /Aktualitet

Hashim Thaçi merret në pyetje nga Prokuroria Speciale, presidenti: Askush nuk mund ta rishkruajë historinë

Ditën e djeshme, Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ësht&e...

Rama jep lajmin e mirë që në nisje të ditës, publikon
11 MINUTA ME PARE /Politike

Rama jep lajmin e mirë që në nisje të ditës, publikon pamjet nga realizimi i një tjetër projekti madhor

Kryeministri Edi Rama e ka nisur ditën e sotme duke publikuar pamjet nga n&...

Mbahen zgjedhjet ne Maqedoninë e Veriut, votojnë personat e infektuar
14 MINUTA ME PARE /Rajoni

Mbahen zgjedhjet ne Maqedoninë e Veriut, votojnë personat e infektuar me Covid, votimi do të zgjasë 3 ditë

Ditën e djeshme filloi procesi zgjedhor i Maqedonisë së Veriut, p...

Rikthehet në skenë Zani Çaushi, kërkon lirim me kusht nga
16 MINUTA ME PARE /Aktualitet

Rikthehet në skenë Zani Çaushi, kërkon lirim me kusht nga gjykata, caktohet seanca gjyqësore dhe zbardhen argumentet

Shtohet gama e të dënuarve “VIP”që duan të dalin...

Vrasja e dy biznesmenëve në Laç, gjykata nxjerr nga qelia
18 MINUTA ME PARE /Aktualitet

Vrasja e dy biznesmenëve në Laç, gjykata nxjerr nga qelia mjekët që kuronin në mënyrë të fshehtë Eduart Lamajn

Gjykata e Apelit ka liruar dy mjekët që dyshohet se kuronin në m&...

Zhvillimi dhe problemet e arkivistikës, ekspertë dhe studiues mblidhen
22 MINUTA ME PARE /Kultura

Zhvillimi dhe problemet e arkivistikës, ekspertë dhe studiues mblidhen në Sarandë

Konferenca e IV Mbarëkombëtare e Arkivistikës u zhvillua në ...

Gjendet pas 6 ditësh kërkim trupi i pajetë i aktores së
23 MINUTA ME PARE /Gossip

Gjendet pas 6 ditësh kërkim trupi i pajetë i aktores së famshme, ekspertiza shuan çdo dyshim

Është gjetur trupi i pajetë i Naya Rivera dhe pas gjashtë ...

Komedia “Pas vdekjes” premierë në Korçë,
24 MINUTA ME PARE /Kultura

Komedia “Pas vdekjes” premierë në Korçë, Kristian Koroveshi: Një vepër aktuale dhe e kohës

Komedia “Pas vdekjes” së shpejti do të jetë premier&e...

Skënder Muçaj: MK s’ka ekspertë të licencuar
27 MINUTA ME PARE /Kultura

Skënder Muçaj: MK s’ka ekspertë të licencuar për vlerësimin e objekteve arkeologjike, për të ndalur gërmimet klandestine të angazhohet pushteti lokal

Gërmimet klandestine vazhdojnë në fushën e arkeologjisë...

Kishte dalë të shëtiste buzë detit, pëson arrest
31 MINUTA ME PARE /Aktualitet

Kishte dalë të shëtiste buzë detit, pëson arrest kardiak i moshuari në Durrës

Një 80 vjeçar ka ndërruar jetë mëngjesin e sotëm...

Mançester Siti merr lajmin e madh nga KAS i Lozanës, do të
31 MINUTA ME PARE /Sport

Mançester Siti merr lajmin e madh nga KAS i Lozanës, do të luajë në Champions League

Mançester Siti merr lajmin e madh nga Gjykata e Arbitrazhit Sportiv. Klub...

Skenarët e pjesëmarrjes në Europa League, Laçi një
32 MINUTA ME PARE /Sport

Skenarët e pjesëmarrjes në Europa League, Laçi një mundësi si vend i tretë, Teuta me shans në Kupë

Laçi dhe Teuta janë dy skuadrat favorite nga ekipet e tjera të ...

Partizani shkarkon Sormanin, trajneri reagon në mediat italiane: U
34 MINUTA ME PARE /Sport

Partizani shkarkon Sormanin, trajneri reagon në mediat italiane: U ndamë miqësisht

Pritej të ndodhte fill pas derbit të së shtunës, por nuk e b...

Padurimi i opozitës, ngutja e mazhorancës për betejën
37 MINUTA ME PARE /Opinion / Editorial

Padurimi i opozitës, ngutja e mazhorancës për betejën elektorale të radhës

Në muajin më të nxehtë të vitit, korrikun që p&eum...

Sport

Lifestyle

Kuzhina