BREAKING NEWS

Kërcet arma në Tiranë/ Qëllohen 2 të rinj, përfundojnë me urgjencë në spital (DETAJE)

Kërcet arma në Tiranë/ Qëllohen 2 të rinj,
x
BREAKING NEWS

“Kryeministri po ju vendos në siklet”/ Alibeaj bllokon foltoren, Nikolla pezullon seancën

“Kryeministri po ju vendos në siklet”/ Alibeaj bllokon
x
BREAKING NEWS

COVID-19 në Shqipëri/ Regjistrohen 942 raste të reja dhe 6 viktima, shërohen 832 qytetarë

COVID-19 në Shqipëri/ Regjistrohen 942 raste të reja dhe 6
x
BREAKING NEWS

Çfarë ndodhi? Ambulanca shkon me urgjencë te Kuvendi, kush është deputetja që pati probleme shëndetësore gjatë seancës

Çfarë ndodhi? Ambulanca shkon me urgjencë te Kuvendi, kush
x
BREAKING NEWS

“Po kërkon me patjetër të ngjallë trazira”/ Plas keq sherri mes Hoxhës dhe Frrok Çupit, analisti nxjerr prapaskenat ‘bombë’: Familja e Berishës...(REPLIKAT)

“Po kërkon me patjetër të ngjallë trazira”/ Plas
x
BREAKING NEWS

Dy emërime të rëndësishme/ Këshilli i Lartë i Prokurorisë cakton drejtuesit në këto qytete të vendit (EMRAT)

Dy emërime të rëndësishme/ Këshilli i Lartë i
x
BREAKING NEWS

Yuri Kim bën lëvizjen e rëndësishme: Kjo gjë është kritike. Jemi duke punuar për...

Yuri Kim bën lëvizjen e rëndësishme: Kjo gjë
x
BREAKING NEWS

“Do të jetë dita më e bukur e jetës sime”/ Rama zbulon premtimin e madh: Një plan është në tryezën tonë

“Do të jetë dita më e bukur e jetës sime”/ Rama
x

Lajme të tjera

“DASH ka ruajtur si kartë të fundit provat e
18 SEKONDA ME PARE /Politike

“DASH ka ruajtur si kartë të fundit provat e Berishës”, analisti i njohur plas paralajmërimin ‘bombë’: Nëse Basha do të rrezikohet, SHBA do..

Analisti Arjan Curri u shpreh mbrëmjen e djeshme se SHBA nuk po i bën ...

Berisha nis takimet në bazë dhe kërkon falje që ndihmoi
1 MINUTA ME PARE /Politike

Berisha nis takimet në bazë dhe kërkon falje që ndihmoi në zgjedhjen e Bashës kryetar, vetëm 4 deputetë i shkojnë nga pas

Ish-kryeministri Sali Berisha duket se po i rikthehet “dashurisë&rdqu...

Nishani shkon në takimin e Berishës dhe sulmon Bashën, avokat
2 MINUTA ME PARE /Politike

Nishani shkon në takimin e Berishës dhe sulmon Bashën, avokat Beqiri paralajmëron se ish-kryeministri do ketë telashe me SPAK

Ish-presidenti Bujar Nishani u shfaq dje në krah të ish-kryeministrit ...

Rama i shtrin dorën Bashës: Jemi gati për çdo lëshim
4 MINUTA ME PARE /Politike

Rama i shtrin dorën Bashës: Jemi gati për çdo lëshim që ju doni, ambasadorët s’kanë më punë të ndërhyjnë në krizat që i shkaktojmë vetë

Kryeministri Edi Rama ditën e djeshme prezantoi në Kuvend programin qe...

Jorida Tabaku: Programi i qeverisë nuk e njeh realitetin, ka premtime
6 MINUTA ME PARE /Politike

Jorida Tabaku: Programi i qeverisë nuk e njeh realitetin, ka premtime bombastike të pavërteta, kemi të bëjmë përsëri me propagandë

Deputetja e Partisë Demokratike, Jorida Tabaku dje ka komentuar programin e...

Lulzim Basha: Programi i PS vijim i plaçkitjes, Rama ekzekutori i
7 MINUTA ME PARE /Politike

Lulzim Basha: Programi i PS vijim i plaçkitjes, Rama ekzekutori i zgjedhjeve, duhet reformë e thellë kushtetuese

Kreu i opozitës Lulzim Basha ditën e djeshme gjatë fjalës s&...

“Çfarë po ndodh me opozitën?”, Kryemadhi i
7 MINUTA ME PARE /Politike

“Çfarë po ndodh me opozitën?”, Kryemadhi i surprizon të gjithë me fjalimin e saj të parë në Kuvend: Përshëndes 12 gratë në qeveri, ato janë shtylla kurrizore e Shqipërisë!

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi mbajti fjalën e parë në...

Bardhi akuza të forta nga Kuvendi: Rama një kryeministër
7 MINUTA ME PARE /Politike

Bardhi akuza të forta nga Kuvendi: Rama një kryeministër kundër ligjit, me këtë qeveri të dalë nga blerja e votës nuk do të ketë siguri

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, Gazment Bardhi gj...

Kuvendi në seancë maratonë, ministrat prezantojnë
8 MINUTA ME PARE /Politike

Kuvendi në seancë maratonë, ministrat prezantojnë prioritetet, nga rritja e pensioneve, te mbrojtja e drejtësia, pritet reformë rrënjësore në polici

Kuvendi i Shqipërisë u mblodhe dje për miratimin e qeverisë ...

Si parashikohet të jetë moti ditën e sotme? Vranësira dhe
8 MINUTA ME PARE /Aktualitet

Si parashikohet të jetë moti ditën e sotme? Vranësira dhe reshje shiu gjatë pasdites në këto zona

Moti në vendin tonë do të karakterizohet nga kthjellime dhe vran&...

Ahmetaj: Prioritet në programin e ri qeverisës rimëkëmbja
9 MINUTA ME PARE /Politike

Ahmetaj: Prioritet në programin e ri qeverisës rimëkëmbja nga tërmeti dhe pandemia, brenda shtatorit përfundon vaksinimi për disa kategori

Zv.kryeministri i Shqipërisë, Arben Ahmetaj, gjatë fjalës s&...

PD përzë LSI nga komisionet, nuk e quan pjesë të
10 MINUTA ME PARE /Politike

PD përzë LSI nga komisionet, nuk e quan pjesë të opozitës, mungesa e Ramës shkakton tensione në Kuvend, ja debatet në seancë

Seanca parlamentare e pasdites së djeshme nisi me tension dhe debate në...

Xhaçka prezanton programin për politikën e jashtme: Prioritet,
11 MINUTA ME PARE /Politike

Xhaçka prezanton programin për politikën e jashtme: Prioritet, forcimi i marrëdhënieve me SHBA, Ballkani i Hapur mekanizëm i mirë

Ministrja për Europën dhe Punët e Jashtme, Olta Xhaçka gja...

Reforma e pronave, brenda 2022 mbyllet legalizimi i të gjitha banesave dhe
13 MINUTA ME PARE /Ekonomia

Reforma e pronave, brenda 2022 mbyllet legalizimi i të gjitha banesave dhe regjistrohen pronat në bregdet, ndryshojnë procedurat në Kadastër

Qeveria shqiptare ka parashikuar reformë në sistemin e pronave gjat&eu...

Shtohen shkeljet e efektivëve të policisë, SHÇBA valë
14 MINUTA ME PARE /Aktualitet

Shtohen shkeljet e efektivëve të policisë, SHÇBA valë arrestimesh dhe pezullimesh nga detyra, mbi 50 policë të ndëshkuar

Shkeljet në radhët e uniformave blu duket se kanë ardhur në ...

“Me kë talleni ju ore”/ Kush është deputeti i
14 MINUTA ME PARE /Politike

“Me kë talleni ju ore”/ Kush është deputeti i PD-së që shkriu së qeshuri Bashën dhe Gjiknurin në Kuvend: Të del miu nga këmbët, e nuk din nga të vesh! (VIDEO që po ‘thyen’ rrjetin)

Deputeti i Lushnjës Sajmir Korreshi i shkriu të gjithë së qe...

Qeveritë e Kosovës dhe Maqedonisë së Veriut takim në
15 MINUTA ME PARE /Rajoni

Qeveritë e Kosovës dhe Maqedonisë së Veriut takim në Shkup, “Open Ballkan” ndan dy liderët Zaev dhe Kurti, ja zhvillimet

Të enjten u zhvillua takimi i paralajmëruar i dy qeverive të Repu...

Lajçak takime me liderët e opozitës në Kosovë,
16 MINUTA ME PARE /Rajoni

Lajçak takime me liderët e opozitës në Kosovë, Konjufca kërkon njohje reciproke, Haradinaj kërkon rol aktiv të SHBA-së në dialog

Dita e djeshme ka qenë dita e dytë e vizitës tre ditore të t...

Mançini i vendosur: Nuk largohem nga drejtimi i Italisë pa e fituar
22 MINUTA ME PARE /Sport

Mançini i vendosur: Nuk largohem nga drejtimi i Italisë pa e fituar edhe Botërorin

Trajneri i “axurrëve” optimist se Italia e tij mund ta fitoj&eu...

Memelli në provën vendimtare të Superiores, sot dueli vendimtar
23 MINUTA ME PARE /Sport

Memelli në provën vendimtare të Superiores, sot dueli vendimtar me Partizanin

Skënderbeu do të presë sot pasdite në Korçë Part...

Sport

Lifestyle

Kuzhina