BREAKING NEWS

Ç'farë u dëgjua dhe nuk u dëgjua nga Edi Rama, nga burg, luftë, kufoma dhe heshtje për paketë krize, 1 milion të papunë dhe mijëra biznese në rrugë

Ç'farë u dëgjua dhe nuk u dëgjua nga Edi Rama, nga
x

Lajme të tjera

Dhomat e tregëtisë dhe bizneset: Nëse nuk ndërhyjmë
2 SEKONDA ME PARE /Ekonomia

Dhomat e tregëtisë dhe bizneset: Nëse nuk ndërhyjmë tani, na pret kolapsi ekonomik!

Dhomat e Tregëtisë dhe përfaqësues të sipërmarrjev...

Lulzim Basha i përgjigjet menjëherë ambasadores Yuri Kim: PD do
2 MINUTA ME PARE /Politike

Lulzim Basha i përgjigjet menjëherë ambasadores Yuri Kim: PD do vazhdojë të ofrojë …

Kryedemokrati Lulzim Basha ka reaguar pas deklaratës së ambasadores am...

Raporti i prokurorisë për 2019, Vlora qyteti me nivelin më
2 MINUTA ME PARE /Aktualitet

Raporti i prokurorisë për 2019, Vlora qyteti me nivelin më të lartë të krimit në vend, Dibra qarku me nivelin më të ulët

Kriminaliteti vijon të jetë prezent në vend, ndonëse kemi nj...

Bllokimi i shqiptarëve në kufi, Kreshnik Spahiu publikon pamjet dhe
6 MINUTA ME PARE /Politike

Bllokimi i shqiptarëve në kufi, Kreshnik Spahiu publikon pamjet dhe jep mesazhin e fortë: Ky është fakt!

Ish-kryetari i Aleancës Kuq e Zi, Kreshnik Spahiu ka reaguar lidhur mbi at&...

Koronavirusi/ Kreu i OKB thirrje të fortë qeverive: Izolimi i po sjell
8 MINUTA ME PARE /Bota

Koronavirusi/ Kreu i OKB thirrje të fortë qeverive: Izolimi i po sjell rritje të tmerrshme të dhunës shtëpiake, dyfishoni...

 OKB tha sot se prej nisjes së pandemisë, në shumë vend...

Studiuesit mund të kenë gjetur “Thembrën e Akilit”
11 MINUTA ME PARE /Shëndeti

Studiuesit mund të kenë gjetur “Thembrën e Akilit” të koronavirusit, prej një antitrupi mund të zbulohet pika e dobët

E gjithë bota është duke kërkuar një kurë për...

Rrëfimi rrëqethës i të resë britanike: Dëgjova
12 MINUTA ME PARE /Bota

Rrëfimi rrëqethës i të resë britanike: Dëgjova frymën e fundit të nënës sime nga telefoni, nuk munda t’i mbaj dorën sepse ...

Një vajzë ka treguar se si duhej të dëgjonte frymën e f...

Masat e qeverisë ndaj COVID-19, Murrizi kundër daljes së
12 MINUTA ME PARE /Politike

Masat e qeverisë ndaj COVID-19, Murrizi kundër daljes së ushtrisë në rrugë, ja neni i Kushtetutës ku bazohet

Deputeti i opozitës Myslim Murrizi ka reaguar ashpër sa i takon masave...

Shkon në 750 miliardë euro paketa e re 200 miliardë euro për
13 MINUTA ME PARE /Ekonomia

Shkon në 750 miliardë euro paketa e re 200 miliardë euro për eksportet, biznesi i vogël dhe i mesëm, kredi nga 800 mijë  deri në 5 milionë euro

 Coronavirus, burimet e Ministrisë së Ekonomisë dhe Financav...

“Unë dhe familja ime ndjehemi të kërcënuar”,
14 MINUTA ME PARE /Politike

“Unë dhe familja ime ndjehemi të kërcënuar”, Hashim Thaçi del me reagimin e papritur

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, ka depozituar Kallëzim Penal n&eu...

Emigrantët e bllokuar në Kapshticë, Agron Duka thirrje
16 MINUTA ME PARE /Politike

Emigrantët e bllokuar në Kapshticë, Agron Duka thirrje qeverisë: Lejojini të kalojnë dhe karantinojini në Durrës

Kryetari i Partisë Agrare Ambientaliste, Agron Duka ka reaguar pas bllokimi...

“Mjeku i familjes nuk ka nevojë për pushkë”, PD del
23 MINUTA ME PARE /Politike

“Mjeku i familjes nuk ka nevojë për pushkë”, PD del me deklaratë të ashpër ndaj Manastirliut

Ish-deputeti demokrat Tritan Shehu ka reaguar lidhur me vendimin më të...

Ende pa ikur mirë rreziku nga emergjenca koronavirus, sapo u hapën
24 MINUTA ME PARE /Bota

Ende pa ikur mirë rreziku nga emergjenca koronavirus, sapo u hapën dyert, në Kinë vërshuan turistët

Një numër i madh njerëzish u mblodhën në vendet e njohu...

Thyhet karantina/ Sherr masiv mes 20  personave në Elbasan, ka të
25 MINUTA ME PARE /Aktualitet

Thyhet karantina/ Sherr masiv mes 20 personave në Elbasan, ka të plagosur

Një sherr masiv ka ndodhur ditën e sotme në Elbasan. Abcnews shkr...

“Kam folur me Metën, Ramën dhe Bashën”, Yuri Kim
31 MINUTA ME PARE /Politike

“Kam folur me Metën, Ramën dhe Bashën”, Yuri Kim del me mesazhin e fortë për politikën dhe qytetarët: Lufta ndaj COVID-19 nuk fitohet pa...

Ambasadorja e SHBA në Tiranë, Yuri Kim thotë se ka komunikuar sot...

Kur mezi po përmbahet pandemia në shtete të zhvilluara, ngrihet
31 MINUTA ME PARE /Bota

Kur mezi po përmbahet pandemia në shtete të zhvilluara, ngrihet alarmi për rrezikun që u kanoset kampeve të refugjatëve

Pandemia Covid-19 ka arritur në mbi 180 vende dhe po prek gjithashtu kontek...

Dolën pozitiv me koronavirus, mësohet si është gjendja
33 MINUTA ME PARE /Aktualitet

Dolën pozitiv me koronavirus, mësohet si është gjendja shëndetësore e dy policëve të infektuar (Detajet)

Drejtori i Operacioneve në Policinë e Kosovës, Afrim Ahmeti ka dh...

Studimi më i ri/ Zbulohet sa qëndron COVID-19 në maska,
40 MINUTA ME PARE /Shëndeti

Studimi më i ri/ Zbulohet sa qëndron COVID-19 në maska, shkencëtarët mbeten të befasuar

Koronavirusi mund të qëndrojnë në shtresën e jashtme t&...

S’ndalet revanshi i përhapjes së koronavirusit në SHBA,
42 MINUTA ME PARE /Bota

S’ndalet revanshi i përhapjes së koronavirusit në SHBA, autoritetet tregojnë se kur pritet të jetë “piku i vdekjeve”

Zyrtarët amerikanë deklaruan se kjo javë mund të jetë &...

Shpenzimet mortore të personave që humbin jetën nga koronavirusi
46 MINUTA ME PARE /Politike

Shpenzimet mortore të personave që humbin jetën nga koronavirusi do të mbulohen nga Bashkia e Tiranës

Ceremonitë mortore të personave që do të humbin jetën p...

Sport

Lifestyle

Kuzhina