Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Ngacmimet në Hollivud, Eliza Dushku: Jam abuzuar seksualisht që kur isha 12 vjeçe…

Ngacmimet në Hollivud, Eliza Dushku: Jam abuzuar seksualisht që kur isha 12 vjeçe…

Postuar: 13/01/2018 - 15:20

Listës së gjatë të viktimave të abuzimeve seksuale në kinematografinë e ‘Hollivud” i është shtuar sot dhe aktorja me orgjinë shqiptare Eliza Dushku.
 
Në një reagim të gatë në profilin e saj në Facebook, ajo rrëfen një ngjarjet e dhimbshme që ka lënë gjurmë të errëta në jetën e saj, abuzimin seksual që i është bërë nga përfaqësuesi i saj që në moshën 12 vjeçe, kur ajo ishte pjesë e filmit “True Lies”.
 
“Kur isha 12 vjeç, ndërsa filmoja “True Lies”, jam abuzuar seksualisht nga Joel Kramer, një nga koordinatorët kryesor të Hollivudit”, nis ajo rrëfimin e saj.
Dushku flet për herë të parë për abuzimin seksual që kishte bërë një prej njerëzve që në fakt duhet të ishte mbrojtësi i saj, por që u kthye në një mostër të vërtetë. Ajo thotë se i kishte treguar për ngjarjen disa miqve dhe familjarëve, pro asokohe askush nuk e merte guximin të dilte hapur kudër fenomenit.
Pas 25 vitesh Eliza ka kujtuar skenën e traumatizuese për një fëmijë të moshës 12 vjeç, që ëndërr kishte të bëhej një aktore falë punës dhe mbështetjes së familjes.
Dushku shkruan se Kramer, i cili asokohe ishte 36 vjeç kishte arritur që të mashtronte prindërit e saj duke bërë të besueshëm faktin se ai do të ishte një mentor në rrugën e bukur të aktrimit, por ajo natë në Miami u kthye në ditën më të zezë të jetës për aktoren me orgjinë shqiptare.
Pas një rrëfimi të dhimbshëm Eliza Dushku shkruan se pas tregimit të kësaj historie, që atë e ka lënduar për gjithë këto vite karrierë dhe nuk ka patur guximin të flasë tashmë do të nisë fillimi i një qetësie të re duke e ditur se abuzuesi  Kramer është denoncuar publikisht dhe nga shumë emra të njohur të Hollivudit.
 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 5

Lajme nga e njejta kategori

Tronditet bota muzikore, vdes solistja irlandeze e  Cranberries, Dolores O'Riordan

Postuar: 15/01/2018 - 20:33

Këngëtarja e grupit të njohur irlandez Cranberries, Dolores O'Riordan ka vdekur sot papritur në një hotel në moshën 46 vjeçare, njoftoi publicisti i saj. 
 
Intervista, Sharon Stone pranon ngacmimet në Hollywood dhe mbijetesën pas hemoragjisë cerebrale

Postuar: 15/01/2018 - 19:00

Aktorja e njohur amerikane Sharon Stone ka thënë dje në një intevistë televizive se ofertat e punës për të u zhdukën pas një hemorragjie cerebrale që ajo kaloi, pasi konsidero
Amerikanët kujtojnë liderin e të drejtave civile Martin Luther King

Postuar: 15/01/2018 - 17:43

Amerikanët festuan në fundjavë Ditën e Martin Luther King Jr., duke nderuar njeriun që personifikon lëvizjen e të drejave civile në SHBA dhe që kuptoi se suksesi i saj varej n

Postuar: 14/01/2018 - 10:56

Në skenën e teatrit, por dhe në ekranin e kinemasë, me rolet e tij gjithmonë ka marrë vlerësimin e publikut.

Postuar: 14/01/2018 - 10:51

Teatri Kombëtar çeli sezonin artistik të këtij viti me veprën shqiptare “Vdiq mbreti, rroftë mbreti”.

Postuar: 14/01/2018 - 10:50

Biblioteka “Musine Kokalari” në njësinë nr. 7 ka çelur ambientet e reja për lexuesit.

Giza, dhoma e fshehtë e piramidës mund të mbajë fronin prej meteori të faraonit

Postuar: 13/01/2018 - 19:23

Një hapësirë e madhe e zbrazët e zbuluar brenda piramidës së madhe të Gizës në Egjipt, mund të mbajë fronin e hekurt të skalitur nga meteorët, tregojnë analizat shkencore bazu