Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

“Projekti Nivica”, në auditoret ndërkombëtare

Postuar: 14/11/2017 - 13:57

Në sallën e Klubit të Ekspeditave në Qytetin Berno të Republikes Çeke sot mbahet një prezantim mbi "Projektin Nivica" një bashkëpunim ky i Agjencisë Kombëtare të Bregdetit, Bashkia Tepelenë si dhe disa NGO-ve çeke, të cilat janë aktive në këtë projekt. Drejtori i AKB Auron Tare pohon se prezantimi i sotëm, i cili do të mbahet nga studiuesi i ri Robert Dobra për një auditor të rinjsh dhe të rejash çeke do të bëjë fjalë për një projekt ambicioz, i cili kërkon të ringrejë zona dhe komunitete të harruara nga koha nëpërmjet turizmit të qëndrueshëm. “Kemi kënaqësinë që të shikojmë se në një kohë mjaft të shkurtër projekti ynë po tërheq vëmendje në auditoret ndërkombëtare”, shprehet Auron Tare drejtori i Agjencisë Kombëtare të Bregdetit.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 6

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 23/11/2017 - 07:45

Në kuadër të “Ditëve të Kujtesës 2017”, në Muzeun Historik Kombëtar u zhvillua leximi publik i dosjes së disidentes Musine Kokalari, organizuar nga IDMC në bashkëpunim me Institutin Musine Kokalari dhe Autoritetin për hapjen e dosjeve të komunizmit.

Postuar: 23/11/2017 - 07:44

Filmi “Derë e hapur” ka bërë bashkë regjisorin Florenc Papas dhe producentin Eno Milkani.

Postuar: 23/11/2017 - 07:43

Nga data 24 Nëntor deri në 31 Dhjetor, Tirana do të bëhet pjesë e njërit prej panaireve më të rëndësishëm të dimrit, i njohur si “Winter Wonder”, i cili zhvillohet ç

Postuar: 23/11/2017 - 07:41

Artistë të institucioneve të artit dhe përfaqësues të skenës së pavarur kulturore bëhen bashkë kundër Ministrisë së Kulturës, e cila sipas tyre ka komunikim zero, politika të mb

Postuar: 22/11/2017 - 07:49

 “Mashtrimi”, një shfaqje nga Anthony Shaffer me një kast aktorësh të njohur shqiptarë e të huaj po shfaqet në skenën e Teatrit Kombëtar me regji nga Artan Imam

Postuar: 22/11/2017 - 07:49

Artizanët në parkun kombëtar të Butrintit pohojnë se ministrja e Kulturës Mirela Kumbaro po mashtron në daljet e saj mediatike.

Postuar: 22/11/2017 - 07:47

Filmi “Dita zë fill” me skenar dhe regji nga Gentian Koçi mori çmimin Golden Sun - Best Film në CineBalkan në Cinedays Festival of European Film në Shkup.