Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Aktori: Jam për një Teatër të ri, kur luaj nuk dua të mendoj për të ftohtin

Postuar: 20/08/2018 - 10:44

Një tjetër zë i fushës së aktrimit shprehet pro ndërtimit të një Teatri të ri Kombëtar që të plotësojë kushtet teknike dhe komoditetin e duhur si për aktorët ashtu edhe për spektatorët.

Aktori Erdit Asllanaj, ose siç njihet ndryshe doktori i Portokallisë, ndërsa ishte i ftuar në emisionin “Rreze dielli”, u shpreh se ajo që ka rëndësi për të është krijimi i një ambienti sa më të përshtatshëm për të luajtur dhe se kjo gjë mund të realizohet vetëm nëpërmjet një teatri të ri.

“Unë jam për një skenë ku duhet të luaj dhe të mos mendoj për probleme të tjera teknike”, u shpreh Erdit Asllanaj.

Aktori tha se nuk bën pjesë në dy kampet ku janë ndarë artistët, por e rëndësishme është të krijohet mundësia për një godinë të re me të gjitha kushtet e nevojshme, ku aktori të interpretojë pa u shqetësuar për probleme si i ftohti, gardëroba etj..

“Dua një skenë që të ketë kushtet për të luajtur, të loz e të ndihëm mirë dhe të mos mendoj për të ftohtin e pluhurin”, u shpreh aktori, Erdit Asllanaj.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 6

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 15/11/2018 - 07:29

 Festivali ndërkombëtar “Pianodrom” po zhvillon edicionin e gjashtë në Tiranë. Prej disa vitesh festivali ka sjellë në skenë artistë të huaj dhe shqiptarë, që janë bërë pjesë e jetës artistike.

Postuar: 15/11/2018 - 07:28

Teatri Kombëtar Eksperimental "Kujtim Spahivogli" sjell mbrëmjen e së shtunës premierën

Postuar: 15/11/2018 - 07:27

Komedia “Shirli Valentina” me aktoren Olta Daku shoqëroi publikun për dy mbrëmje me r

Postuar: 15/11/2018 - 07:25

Parku arkeologjik i Bylisit prej vitesh me probleme, kanë munguar investimet që janë themelore pë

Postuar: 14/11/2018 - 07:18

 Biblioteka Kombëtare e Shqipërisë, me rastin e kthimit në atdhe të eshtrave të personalitet

Postuar: 14/11/2018 - 07:17

 Teatri i Operës dhe Baletit  sjell në skenë operën “La Triavata” nga Giuse

Postuar: 14/11/2018 - 07:16

Muzeu Historik Kombëtar dhe ICOM Shqipëria organizuan paraqitjen e rezultateve të trajnimit Re Or