Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Arben Derhemi me tone të ashpra: Do hyjmë në grevë urie, mos guxoni t’i afroheni Teatrit

Postuar: 20/06/2018 - 19:43

Aktori i njohur Arben Derhemi mori fjalën sot gjatë protestës së ditë për ditshme të artistëve kundër prishjes së Teatrit Kombëtar.

Me ton të lartë, Derhemi tha se do të hynin edhe në grevë urie për ta mbrojtur godinën.

“Do bëjmë çdo gjë për të mbrojtur Teatrin, do hyjmë edhe në grevë urie.Të vijnë të gjithë njerëzit të protestojnë këtu. Kjo verë tha dikush do jetë shumë e nxehtë. Mos guxoni t’i afroheni Teatrit Kombëtar as edhe me një shkrepse se kjo nuk merr flakë, harrojeni,” tha Derhemi.

 

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 11

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 21/07/2018 - 07:39

Galeria Kombëtare e Arteve ndërsa fton publiku të vizitojë ekspozitën e artistit Edi Hila shton se deri më tani numri i vizitorëve ka arritur në 7255.

Postuar: 21/07/2018 - 07:38

Ansambli Popullor sonte në mbrëmje me shfaqjen premierë “Sokaku i të marrëve” në Gjir

Postuar: 21/07/2018 - 07:35

Inxhinieri dhe restauratori Pavlo Shkarpa pohon se në trashëgiminë kulturore mungojnë ndërhyrjet

Postuar: 20/07/2018 - 21:29

“Dhe nëse ai hedh këtë (Teatrit) në erë, pallatet do hidhen në erë”.

Postuar: 20/07/2018 - 07:34

 Festivali Multikulturor në qytetin e Beratit nisi në edicionin e pestë.

Postuar: 20/07/2018 - 07:33

 Nën majat e thepisura të Bjeshkëve të Namuna, buzë Lumit Shalë, rikthehet në Theth festival

Postuar: 20/07/2018 - 07:30

 Organizata europiane “Europa Nostra”, praktikisht zëri i trashëgimisë kulturore