Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Ardian Trebicka: “Kult” shkeli të drejtat

Ardian Trebicka: “Kult” shkeli të drejtat

Postuar: 03/11/2013 - 10:06

Ardian Trebicka, një nga zërat e vlerësuar të muzikës në vendin tonë, vijon me jetën e tij artistike, duke marrë shumë vlerësime nga publiku. Por edhe pse ka një karrierë të pasur, duket se jo pak probleme janë në aktivitetin e tij muzikor. Këngëtari ka jo pak akuza dhe për çmimet “Kult”, duke akuzuar se kanë shkelur të drejtat. “Çmimi "Kult" për albumin muzikor të vitit mbaroi. Jashtë ç'do dëshire për të qenë pjesë e këtij eventi ishte në katërshe dhe albumi im muzikor "Kthim". Kuptoni diçka të dashur miq! Në mes të zemrës në një nga institucionet më të rëndësishme artistike në TOB shkelen në mënyrën më flagrante të drejtat e autorit dhe të tjerat të lidhura me të. Kush na qenka ky "zotëri", që nuk pyeska por ka marrë përsipër të bëjë gjykatësin e artit në Shqipëri. Reagimi im nuk i përket inatit, por principeve artistike e qytetare me dëshirën për të qenë pjesë e një vendi ku dinjiteti njerëzor dhe artistik në rastin konkret mos shkelet”, shprehet Ardian Trebicka. Por gjatë këtij sezoni ai po zhvillon një aktivitet të pasur artistik, ku bashkë me Redon Makashin dhe Devis Xherahun nuk mungojnë me aktivitet muzikor për publikun.
 

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 7

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 21/01/2018 - 10:19

Tirana International Film Festival (TIFF) këtë vit do të zhvillojë edicionin e 16 në Tiranë.

Postuar: 21/01/2018 - 10:18

Shfaqja “Nga sytë e kllounit” po vijon për publikun në Cirkun Kombëtar.

Postuar: 21/01/2018 - 10:16

Piktori i njohur Skënder Kamberi pohon se veprat e artit në fondin e GKA mos të rrinë mbyllur, por të ekspozohen herë pas here për publikun.

Postuar: 20/01/2018 - 10:10

Në Universitetin e Durrësit po zhvillohen aktivitete në kuadër të Javës së Gjergj Kastriot -Skënderbeut.

Postuar: 20/01/2018 - 09:46

Memoriali i Skënderbeut pret ti nënshtrohet një projekti rehabilitimi të plotë. Memoriali i ndërtuar në vitin 1981 është i amortizuar dhe pa ndërhyrje prej vitesh.

Postuar: 20/01/2018 - 09:45

Memoriali i Skënderbeut pret ti nënshtrohet një projekti rehabilitimi të plotë. Memoriali i ndërtuar në vitin 1981 është i amortizuar dhe pa ndërhyrje prej vitesh.

Postuar: 20/01/2018 - 09:42

Kishat Post-Bizantine në Voskopojë dhe Vithkuq janë përzgjedhur në 12 monumentet e trashëgimisë kulturore më të rrezikuara nga 10 vende europiane.