BREAKING NEWS

Vdekja e mistershme e 4 turistëve rusë në Qerret të Kavajës, zbardhet dosja e Prokurorisë: Çfarë u zbulua nga pamjet filmike dhe këqyrja e pishinës

Vdekja e mistershme e 4 turistëve rusë në Qerret të
x
BREAKING NEWS

Super-operacioni anti-drogë i SPAK/ Zbardhen emrat e policëve të arrestuar, nga nënkomisari deri tek kryeinspektori. SHÇBA-ja zbulon detajet (EMRAT)

Super-operacioni anti-drogë i SPAK/ Zbardhen emrat e policëve të
x
BREAKING NEWS

Pse hesht Ilir Meta? Ish-kreu i SHISH Fatos Klosi tregon pse është i shqetësuar presidenti: Ndodhet në një pozitë të vështirë, pritet...

Pse hesht Ilir Meta? Ish-kreu i SHISH Fatos Klosi tregon pse është i
x
BREAKING NEWS

Dhunohet kryetari i bashkisë në Vlorë, dalin dyshimet e para, vihet në pranga një 57-vjeçar (DETAJE)

Dhunohet kryetari i bashkisë në Vlorë, dalin dyshimet e para,
x
BREAKING NEWS

Prapaskenat si vetingu do burgosë pushtetarët, pas zbulimit të pasurive korruptive nis menjëherë ndjekja penale, 223 politikanë në lupën e SPAK

Prapaskenat si vetingu do burgosë pushtetarët, pas zbulimit të
x
BREAKING NEWS

Luftë e ashpër në PD, Basha i prerë se beteja e Berishës është e humbur, akuzon ithtarët e ish-kryeministrit se u pasuruan kur ishin në pushtet

Luftë e ashpër në PD, Basha i prerë se beteja e
x
BREAKING NEWS

Integrimi i Shqipërisë në BE, ambasadorja Yuri Kim del me reagimin e rëndësishëm: Të nisin negociatat pa vonesa!

Integrimi i Shqipërisë në BE, ambasadorja Yuri Kim del me
x

Kultura

Arkitektja Matilda Pando zgjidhet kryetare e SHASH

Arkitektja Matilda Pando zgjidhet kryetare e SHASH

Arkitektja Matilda Pando u zgjodh kryetare e Shoqatës së Arkitektëve të Shqipërisë. Pando vjen si kryetare pas arkitektit Armand Vokshi, që ishte më parë. Kryesia e SHASH zgjodhi Matilda Pandon kryetare, nënkryetar Indrit Hamitin dhe sekretare e përgjithshme Nesila Hajdini. Shoqata ka në fokus ndërveprimin midis arkitektëve në një anë dhe arkitekteve e shoqërisë për të përmirësuar konditat urbanistike, arkitektonike, për problemet e trashëgimisë. Në kryesi të Shoqatës së Arkitektëve të Shqipërisë janë 15 anëtarë, tek kryesia më parë arkitektja Matilda Pando ishte anëtare. Shoqata e Arkitektëve të Shqipërisë është themeluar në fillim të vitit 1991. Është ndër të paktat shoqata me jetëgjatësi të madhe dhe vazhdimësi aktive.