BREAKING NEWS

“Më i izoluari”/ Artan Hoxha sjell në vëmendje ngjarjen e bujshme, jep mesazhin: Jeta vazhdon…

“Më i izoluari”/ Artan Hoxha sjell në vëmendje
x
BREAKING NEWS

“Do vijnë ‘tmerrshëm’”/ Frrok Çupi plas ‘bombën’ për Berishën e Metën dhe bën paralajmërimin e frikshëm: Këta janë betuar!

“Do vijnë ‘tmerrshëm’”/ Frrok Çupi plas
x
BREAKING NEWS

Ballkani, “fuçia e barutit” që mund ta hedhë në erë Evropën, ja “Dora e Zezë” serbe që nisi Luftën e Parë Botërore

Ballkani, “fuçia e barutit” që mund ta hedhë
x
BREAKING NEWS

“Renditemi në vendin e shtatë në botë për kultivimin e kanabisit”, eksperti i kriminalistikës jep alarmin: Shqipëria tranziti dhe përpunimi i drogërave të forta, grupet kriminale nuk kanë më interes me...

“Renditemi në vendin e shtatë në botë për
x
BREAKING NEWS

“Shteti u ngrit në këmbë për atentatin ndaj Tom Doshit”, Klodiana Lala akuzon rëndë politikanët: Kur duan e dërgojnë telefonin e autorit brenda natës në Izrael, vrasjen e Xhuvanit po e...

“Shteti u ngrit në këmbë për atentatin ndaj Tom
x
BREAKING NEWS

Vrasja e Pjerin Xhuvanit/ Lala: Policia gënjeu, u minua institucioni, tentativa për të manipuluar ngjarjen. Karamuço: Ja pse shkuan në vendngjarje dy zv.drejtorët

Vrasja e Pjerin Xhuvanit/ Lala: Policia gënjeu, u minua institucioni,
x
BREAKING NEWS

Vrasja e Pjerin Xhuvanit, Klodiana Lala zbulon çfarë u gjetën në ‘ML’: Si gënjeu publikisht Ardi Veliu për ngjarjen e Elbasanit

Vrasja e Pjerin Xhuvanit, Klodiana Lala zbulon çfarë u gjetën
x
BREAKING NEWS

“Ishte një ngjarje e rrezikshme, nuk iu falet”, Ervin Karamuço fajëson zyrtarët e policisë për vrasjen që tronditi vendin: Edhe gjyqtari ka shumë faj dhe përgjegjësi

“Ishte një ngjarje e rrezikshme, nuk iu falet”, Ervin
x

Kultura

Kruaziera britanike Cunard, në programin e vizitave Delvinën dhe monumentet e harruara

Kruaziera britanike Cunard, në programin e vizitave Delvinën dhe

Për herë të parë një kruaziere e rëndësishme si Cunard me ndërmjetësinë e Agjencisë Kombëtare të Bregdetit përfshihet në program edhe Delvina dhe monumentet e saja të harruara. Është AKB, e cila në faqen zyrtare ka postuar dhe foto të turistëve të huaj, të cilët po vizitojnë xhaminë e Gjin Aleksit në Rusan. Punë dhe jo fjalë boshe, shkruan AKB ndërkohë që në foto shihen grupe me turistë. Xhamia e Gjin Aleksit është monument i trashëgimisë kulturore në Rusan, rrethi i Delvinës. Kjo xhami historike është ndërtuar në shekullin e XVI. Ky monument kulture është i llojit "Arkitekturë" dhe mori statusin në vitin 1963.  “Turizmi zhvillohet me punë dhe jo me fjalë boshe. Sot për herë të parë një grup turistësh nga kruaziera britanike Cunard vendos në programin e vizitave në Shqipëri edhe qytetin e harruar të Delvinës”, shkruan Agjencia Kombëtare e Bregdetit.

Më të lexuarat