BREAKING NEWS

E qëlloi me pistoletë në sy të fëmijës, dalin pamjet nga sherri që solli dy viktima në Kavajë

E qëlloi me pistoletë në sy të fëmijës, dalin
x
BREAKING NEWS

A po e dëmton Alibeaj Partinë Demokratike? Analisti komenton situatën para zgjedhjeve: Berisha ka supërmacinë, por del i humbur se…

A po e dëmton Alibeaj Partinë Demokratike? Analisti komenton
x
BREAKING NEWS

Analisti i njohur tregon "puçin" me të cilin mund t’ja marrë Alibeajt vulën dhe logon e PD-së: Ja kush është shpëtimi i Berishës

Analisti i njohur tregon "puçin" me të cilin mund
x
BREAKING NEWS

Kreshnik Spahiu plas deklaratën e fortë: Ja pse Berisha do braktisi partinë

Kreshnik Spahiu plas deklaratën e fortë: Ja pse Berisha do braktisi
x
BREAKING NEWS

Gazetari Hoxha parashikon çfarë do të ndodh me kandidatin e PD, Roland Bejko

Gazetari Hoxha parashikon çfarë do të ndodh me kandidatin e
x
BREAKING NEWS

Kreshnik Spahiu tregon arsyen e fortë: Ja pse largohen kandidatët nga Alibeaj

Kreshnik Spahiu tregon arsyen e fortë: Ja pse largohen kandidatët nga
x
BREAKING NEWS

Gara për Tiranën në 14 maj, analisti zbulon sekretet në fushatën e Këlliçit

Gara për Tiranën në 14 maj, analisti zbulon sekretet në
x
BREAKING NEWS

Kreshnik Spahiu flet me emra: Këta dy politikanë të fuqishëm do bashkohen në një parti pas 14 majit

Kreshnik Spahiu flet me emra: Këta dy politikanë të fuqishëm
x

Kultura

Kryeveprat e tij mahnitën botën, zbulohet e vërteta shokuese e gjeniut Leonardo da Vinci

Kryeveprat e tij mahnitën botën, zbulohet e vërteta shokuese e

Leonardo da Vinci, autor i shumë veprave, një personalitet i njohur për kontributin e tij në art e kulturë.

Studim i fundit i aktit të lirimit nga skllavëria, në dokumentin notarial të gjetur në Arkivin e Shtetit në Firence  të Italisë, dokumentohet se nëna e tij ishte regjistruar si një skllave.

Prej disa vitesh ishte hedhur hipoteza që Caterina, nëna e gjeniut më të madh të njerëzimit, të kishte qenë një njeri jo i lirë, dhe tashmë pas vëzhgimit të dokumentacionit të gjetur duket se mbërrin edhe konfirmimi.

Sipas studiuesve të cituar nga agjenësia italiane e lajmeve Ansa, noteri që ka liruar skllaven, është njëkohësisht i njëjti person që e ka dashur, dhe nga i cili ka sjellë në jetë fëmijën, Leonardon.

Studimi është kryer nga Carlo Vecce, i cili ka prezantuar librin e tij “Buzëqeshja e Caterinës”.