Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Maks Velo në krah të Bashës: Nëse Teatri hidhet në erë, edhe pallatet do hidhen në erë!

Postuar: 20/07/2018 - 21:29

“Dhe nëse ai hedh këtë (Teatrit) në erë, pallatet do hidhen në erë”. Kështu deklaroi Maks Vela nga foltorja e krijuar rishtazi para Teatrit Kombëtar, duke mbështetur deklarata e bëra më herët nga Lulzim Basha, i cili i dha një mesazh firmës Fusha: “të mos bëhet vegël në procesin e grabitjes së pasurive publike të shqiptarëve”.

“Kishte një gjë tjetër sot Basha me shumë rendësi, që paralajmëronte Fushën që ato pallate do hidhen në erë në bazë të ligjit antimafia, kjo ishte gjëja më me rëndësi. Paralajmëronte Fushën që pallatet janë të paligjshme në bazë të ligjit antimafia. Dhe nëse ai hedh këtë (Teatrit) në erë, pallatet do hidhen në erë. Se ça na doli një çudi që se dinja unë, që ai arkitekti na llogariste si sipërfaqe të Teatrit dhe këtu poshtë nën bark dhe thoshte: Po të doni dilni atje dhe bëni përforcona dhe ka një kafe brenda 500 metra 2, se s’mjaftojnë kafet jashtë. Ja ky është ai Teatri i famshëm”, tha Maks Velo.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 6

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 19/10/2018 - 07:38

“Tirana Lexon” 2018 çel serinë e aktiviteteve më 22 tetor me sloganin “Tirana Lexon për të kujtuar”. Në qendër të leximeve dhe diskutimeve do të jetë tema “Identiteti dhe kujtesa”.

Postuar: 19/10/2018 - 07:36

Vepra “Dogfall” e autorit australian Caleb Lewis vjen premierë në skenë me regji nga

Postuar: 19/10/2018 - 07:34

Në krijimtarinë letrare shkrimtarët nuk janë të vlerësuar sa duhet.

Postuar: 18/10/2018 - 07:32

Festivali “Metrofest” përfundoi edicionin e dytë në Teatrin Metropol.

Postuar: 18/10/2018 - 07:31

Vepra teatrore “Volpone” çeli festivalin ndërkombëtar të teatrit bashkëkohor "Sk

Postuar: 18/10/2018 - 07:28

Me muzikë origjinale të kompozuar nga Adorel Haxhiaj, premiera e filmimit të restauruar “Do

Postuar: 18/10/2018 - 07:27

Objekte monumente kulture në Lezhë drejt rrënimit, dhe sipas specialistëve ndërhyrjet mungojnë ng