BREAKING NEWS

Shqipëria zien nga përgjimet e “SKY”, zbardhet pasuria e kupolës së Policisë së Shtetit për vitin 2022, nga Muhamet Rrumbullaku, Neritan Nallbati, Rebani Jaupi, te Altin Qato dhe Edmond Rizai, ja kush është drejtuesi më i pasur dhe më i varfër...

Shqipëria zien nga përgjimet e “SKY”, zbardhet pasuria e
x
BREAKING NEWS

Ja si e tradhtoi sekretarja Aldo Bumçin, implikoi direkt ish-ministrin si ushtar të Shkëlzen Berishës në demontimin e armëve në Gërdec, SPAK e merr për herë të parë sot në pyetje

Ja si e tradhtoi sekretarja Aldo Bumçin, implikoi direkt ish-ministrin si
x
BREAKING NEWS

Sali Berisha krijoi “Foltoren” për hallin e tij personal dhe i shiti demokratët tek “kasapi” Ilir Meta, Evi Kokalari zbardh prapaskenat e bujshme dhe i kërkon deputetit të njohur të bëjë kujdes nga sulmet e Rithemelimit

Sali Berisha krijoi “Foltoren” për hallin e tij personal dhe i
x
BREAKING NEWS

Nuk ka fund batërdia ndaj qytetarëve, në Shqipëri çmimi i naftës ngelet në stratosferë edhe pse në bursat ndërkombëtare është ulur me 7 dollarë vlera e fuçisë së “arit të zi”, ekspertët ngrenë alarmin

Nuk ka fund batërdia ndaj qytetarëve, në Shqipëri
x
BREAKING NEWS

Frrok Çupi: Ja pse SPAK nuk po e arreston Sali Berishën, si do shkojë drejt prangave ish-kryeministri dhe çfarë prapaskenash fshihen pas daljes së Argitës në skenë

Frrok Çupi: Ja pse SPAK nuk po e arreston Sali Berishën, si do
x
BREAKING NEWS

Fatos Klosi zbardh “dosjen e zezë” të Sali Berishës: Ja si i ka shpëtuar deri tani arrestimit, krimet e tij në ’97-’98, të fshehtat e vrasjes së Azem Hajdarit, planifikimi i ekzekutimit të 4 protestuesve në 21 janar dhe pse nuk do ia lërë ‘fronin’ Argi...

Fatos Klosi zbardh “dosjen e zezë” të Sali Berishës:
x
BREAKING NEWS

Analisti i njohur Kastriot Aliaj demaskon Sali Berishën, nga takimet me vrasësin serb Arkan, te intrigat, pazaret, sharjet, mashtrimet, krimet dhe korrupsioni i tij familjar, si i vodhi nga arka e shtetit 1.6 milion dollarë në bashkëpunim me biznesmeni...

Analisti i njohur Kastriot Aliaj demaskon Sali Berishën, nga takimet me
x
BREAKING NEWS

Zbërthehen të tjera përgjime “bombë” nga  “Sky” dhe “EncroChat”, kush janë shefat e krimeve që janë përfshirë në një vrasje të bujshme në kryeqytet, SPAK gati fletë-arrestet, paralajmërohet “shkundja” e kupolës së policisë...

Zbërthehen të tjera përgjime “bombë” nga 
x

Kultura

Programi “Europa Krijuese”, Margariti: Përmes këtij prezantimi hapëm siparin e një kalendari takimesh  

Programi “Europa Krijuese”, Margariti: Përmes këtij

Prezantimi i programit “Europa Krijuese” u bë në Ditën Kombëtare të Trashëgimisë Kulturore. Në takimin që u zhvillua në Teatrin Kombëtar të Operës dhe Baletit të premten merrnin pjesë artistë, profesionistë kulturorë dhe audiovizualë, organizata, etj. E pranishme në këtë takim ishte dhe ministrja e Kulturës Elva Margariti. Ministrja Margariti shprehet se nuk është e rastësishme që takimi për prezantimin e programit “Europa Krijuese” e zhvillua në Ditën Kombëtare të Trashëgimisë Kulturore. “Sepse Europa është trashëgimia dhe e ardhmja jonë dhe në këtë të ardhme që i përket familjes europiane ne do të shkojmë me të gjithë pasurinë tonë kulturore, por edhe me potencialin tonë krijues”, shprehet Margariti në rrjete sociale që ka ndarë dhe disa foto të takimit, që u zhvillua të premten në një nga sallat e TKOB. Ministrja e Kulturës Elva Margariti gjithashtu bën ftesë për artistët e profesionistët kulturorë e audiovizualë, si dhe organizatat të aplikojnë në këtë program për mbështetje financiare. “Përmes këtij prezantimi hapëm siparin e një kalendari të ngjeshur takimesh në të gjithë vendin, duke synuar që asistenca jonë t’ju vijë në ndihmë artistëve, profesionistëve kulturorë dhe audiovizualë, si dhe organizmave publike dhe private, që ushtrojnë aktivitetin e tyre në fushën e arteve skenike, arteve të bukura, botimit, filmit, televizionit, muzikës, arteve ndërdisiplinore, trashëgimisë dhe industrisë së videolojërave.  I ftojmë që të aplikojnë pranë këtij programi për mbështetje financiare”, shprehet Margariti, që shton më tej se shpresojnë që numri i projekteve fituese të aplikantëve shqiptarë në këtë program të jetë gjithmonë në rritje.