BREAKING NEWS

“Të gjitha gati brenda vitit 2021”, Rama jep lajmin fantastik

“Të gjitha gati brenda vitit 2021”, Rama jep lajmin fantastik
x

Kultura

Regjisori i njohur shqiptar merr një çmim të rëndësishëm në Festivalin e Filmit

Regjisori shqiptar Pluton Vasi, i njohur për individualitetin e tij në krijimtari, si në filmin dokumentar edhe në atë artistik, është shpallur fitues i çmimit “Regjisori më i mirë”, në “London International Film Fest”.

Regjisori i njohur shqiptar merr një çmim të

Filmi “Ndërkombëtarët” u nominua në 3 kategori në Festivalin e Londrës; “Skenari më i mire”, “Regjia më e mirë” dhe “Filmi më i mirë në gjuhë të huaj”.

“Ndërkombëtarët” është një komedi e zezë, ku si aktor protagonist është Eni Shehu.

Kasti i aktorëve përbëhet edhe nga Ardian Cerga, Hervin Çuli, Karafil Shena, Rovena Lule, Kastriot Çaushi, Alfred Trebicka, Lulzim Zeqja, Eriona Kakeli, Alert Çeloaliaj, Adele Gjoka etj.