Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Revoltohet Julian Deda: Na kthyen në libër të hapur , e po na “majmin” si derrat

Postuar: 22/08/2018 - 13:17

Aktori i njohur Julian Deda ka reaguar pas lajmit që qarkulloi në media, sipas të cilit 1 milion shqiptarë nuk kanë lexuar një libër vitin e kaluar.

Deda shkruan se politika na ka kthyer si libër të hapur për të na shitur trutë e për tu majmur si derrat.

Postimi i plotë:

Qenka tronditur i madh e i vogel nga statistika se 1 milion shqiptare nuk paskan lexuar kokerr libri vitin e kaluar.

Mos u shqetesoni o njerez. S’ka ç’na duhen librat kur kemi ERTV-ne si shpirt. Aty buron dija, aty marrim nektarin e fantazise. Jo vetem kaq por ne lexojme çdo dite libra triller, libra me histori te sajuara, me mashtrime te “shkruara” nga Lali Eri dhe te servirura me mjeshteri nga zyra propagandes.

E pse te lexojme libra kur ne fakt libri jemi vete, sepse keta na kthyen ne liber te hapur per te na shitur trute e per tu majmur si derrat.

 

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 6

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 18/11/2018 - 07:52

Juria e Panairit të 21 të Librit “Tirana 2018”  vlerësoi me çmim të karrierës shkrimtarin Kim Mehmeti me motivacionin: "Për stilin origjinal në krijimin e polifonisë artistike që karakterizon rom

Postuar: 18/11/2018 - 07:51

Panairi i Librit “Tirana 2018” sot në ditën e fundit në Pallatin e Kongreseve.

Postuar: 18/11/2018 - 07:49

Artistët nuk kanë deri tani vlerësimin e duhur nga institucionet.

Postuar: 17/11/2018 - 07:41

 Fundjava sjell në skenën e teatrit “Metropol” veprën teatrore “Ditari i A

Postuar: 17/11/2018 - 07:39

  Ekspozita “Breza në artet figurative” vjen në edicionin e katërt në Muzeu

Postuar: 17/11/2018 - 07:37

 Në edicionin e 21 të Panairit të Librit shkrimtari Ismail Kadare ishte me lexuesit për prez

Postuar: 17/11/2018 - 07:35

 Autorë të njohur me vepra të suksesshme prezantohen këto ditë në edicionin e 21 të Panairit