Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Zjarr në arkivën e Gjykatës së Lartë, Neritan Liçaj: Po vjen ’97-ta!

Postuar: 19/08/2018 - 17:11

Aktori i njohur Neritan Liçaj ka reaguar për zjarrin në arkivën e Gjykatës së Lartë, ku ndër të tjera shkruan se kjo situatë ngjan me atë të ’97-s ku u shkatërruan shumë dokumente të rëndësishme.

“Zjarr ne arkiven e gjykates se larte(dhe pikerisht ne arkive ku jane me mijra e mijra dokumente ligjore),vidhet posta e prokurorise se durrsit,permbytet biblioteka dhe bashkija ku dhe aty ka dokumenta me shume vlera…!!!
Pa dashur te bej Kasandren,por sec po vjene si 97 ku u shkaterrun shume dokumente shume te rendesishme…sec me ngjan dhe si puna e minjve kur ndiejn termetin qe duan te braktisin aninen!”, shkruan Liçaj.

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 5

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 22/09/2018 - 08:05

Artisti i njohur Saimir Strati do të çelë ekspozitën e tij në Suharekë.

Postuar: 22/09/2018 - 08:04

Ekspertë nga “Europa Nostra”, organizata kryesore e trashëgimisë në Europë dhe Instit

Postuar: 22/09/2018 - 07:58

Studiues dhe historianë u bënë bashkë në aktivitetin, që sillte në vëmendje pasurinë kulturore në

Postuar: 22/09/2018 - 07:54

Grupi polifonik “Ergjëria” dhe artisti i njohur slloven Marko Hatlak çelën edicionin

Postuar: 21/09/2018 - 07:53

“Shqipëria e rigjetur” me autore Lucia Nadin dhe “Skënderbeu- një histori polit

Postuar: 21/09/2018 - 07:52

Komedia romantike “Nina” vepër e autorit francez Andre Roussin pritet të vijë premier

Postuar: 21/09/2018 - 07:49

Për krijimtarinë muzikore shqiptare pak ka vëmendje.