Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Çfarë i ndodh trupit tuaj nëse nuk konsumoni mish?

Postuar: 16/01/2018 - 18:13

Debatet për përfitimet dhe të metat e të qenit vegjetarian duket se do të jenë të përjetshme.

Bright Side nuk dëshiron të hyjë në një argument, prandaj hedh poshtë diskutimet morale dhe i qëndron vetëm atyre shkencore.

Këto janë 10 ndryshime që do të ndodhin me trupin nëse eliminoni mishin nga dieta juaj:

1. Muskujt mund të kenë nevojë për më shumë kohë për t’u shëruar.

2. Ju mund të humbisni ndjenjën tuaj të shijes.

3. Mund të keni nevojë për vitamina.

4. Do të funksionojnë gjenet tuaja “të mira” dhe do të keni një jetesë të shëndetshme.

5. Niveli juaj i kolesterolit do të reduktohet me një të tretën.

6. Do të reduktohet rreziku i sëmundjeve kardiovaskulare.

7. Do të ndiheni më energjik.

8. Lëkura juaj do të duket e shëndetshme.

9. Do të rritet numri i baktereve mbrojtëse në zorrë.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 20

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 27/05/2018 - 21:42

Oni ose Fatmir Hysenbelliu është një ndër meshkujt më të pashëm dhe njëkohësisht më të pasur të Shqipërisë, por një detaj në foton e tij të fundit ka ngjallur mjaft reagime te ndjekësit e tij.

Postuar: 27/05/2018 - 16:14

Bukuroshja Andonia Dobi, e cila ka qenë pjesë e emisionit ‘Zonë e Lirë’ në rolin e asistentes së gazetarit Arian Çanë është bërë nënë në moshën 21-vjeçare.

Postuar: 27/05/2018 - 15:08

Nuk i ka ndalur lotët thuajse gjatë gjithë rrëfimit të tij 54 vjeçari nga Dibra, Uran Sejdini.

Postuar: 27/05/2018 - 14:12

Personazhi i radhës në programin “Dua të të bëj të lumtur” mbrëmjen e sotme ishte Ertisa, një nënë e cila kishte humbur djalin e saj kur ishte foshnje.

Postuar: 27/05/2018 - 14:03

Të ftuar specialë në programin “Dua të të bëj të lumtur” për prindërit që vite më parë kishin humbur djalin e tyre të vogël në një aksident rrugor ishin Sabri dhe Er

Postuar: 27/05/2018 - 12:40

Të udhëtuarit jashtë vendit, është një ndër aventurat më emocionuese që mund të përjetoni.