Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Çfarë të bëni nëse s’keni planifikuar asgjë për Shën Valentin?

Postuar: 14/02/2018 - 18:03

Ekspertët e kanë menduar këtë situatë sepse u ndodhë plot personave, prandaj ndiqni këshillat e mëposhtme se si mund ta rregulloni këtë problem:

Kartolina është prioriteti kryesor

Është gjëja më e lehtë që mund ta bëni, dhe mund ta përfundoni brenda një kohe shumë të shkurtër.

Merrni një kartolinë nga dyqani më i afërt që e keni, dhe mbusheni me vargjet më të bukura të dashurisë.

Përqendrohuni në dhuratat e vogla e të ëmbla

Ndoshta është shumë vonë për t’i blerë diçka me domethënie interesante, por mos u nxitoni menjëherë t’i blini aksesor.

Më mirë t’i blini diçka të thjeshtë dhe të ëmbël – një kuti çokollata, një copë torte, lule, çfarëdo.

Dërgojeni në vendin ku jeni takuar për herë të parë

Kjo është lëvizje e mençur, sepse ndoshta nuk jeni takuar në ndonjë restorant luksoz, kështu që mund t’i tregoni asaj se ende e mbani mend takimin e parë dhe se ai takim ka pasur rëndësi jetësore për ju.

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 18

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 25/05/2018 - 07:15

Dashi

Po shfaqni një interes të veçantë ndaj një personi, i cili duket i ndryshëm nga ju, por që pavarësisht kësaj arrini të gjeni të përbashkëta. Jini më spontan dhe kurajoz lidhur me ndjenjat, për shkak se ky është momenti më i duhur për të forcuar një lidhje ose për të nisur një të re.

Postuar: 24/05/2018 - 22:36

Mendohet se stresi ka një ndikim të rëndësishëm në shumë sëmundje.

Postuar: 24/05/2018 - 21:20

Qetësia mendore është mjaft e rëndësishme për shëndetin tuaj në mbyllje të ditës.

Postuar: 24/05/2018 - 20:58

Një ngjarje e rrallë është shënuar në SHBA, ku një nënë 37 vjeçare e cila prej kohësh kurohej nga kimioterapia, ka sjellë në jetë fëmijën e saj të dytë.

Postuar: 24/05/2018 - 20:09

“Njerëzit që nuk arrijnë të ndjekin ritmin e trupit të trupit të tyre kanë më shumë mundësi që të kenë depresion dhe probleme të shëndetit mendor,” thotë studimi që

Postuar: 24/05/2018 - 20:06

Roza Lati është një nga vajzat më simpatike dhe ‘rebele’ të ekraneve shqiptare.

Postuar: 24/05/2018 - 19:37

Libido i ngadalësuar nuk do të thotë që ju keni humbur interesin për seksin.