Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

“E ka parë këtë në video game” djali vret me armë motrën

Postuar: 19/03/2018 - 17:53

Një djalë nëntë vjeçar dyshohet se ka qëlluar dhe vrarë motrën e tij më të madhe gjatë një debati mbi kontrollin e "video games" në shtëpinë e familjes së tyre.

Vajza 13-vjeçare, e quajtur nga policia si Dijonae White, u qëllua në pjesën e pasme të kokës kur ajo refuzoi të heqë dorë nga "timoni" i djalit, tha policia.

Djali e ka goditur të motrën me armë nga një distancë e afërt rreth orës 1 pasditen e së shtunës.

Hetuesit nuk kanë thënë se si djali ishte në gjendje të përdorte armën për të vrarë të motrën ndërsa në shtëpi ishte edhe e ëma.

Sheriffi i Qarkut Monroe, Cecil Cantrell në SHBA tha se mamaja e fëmijëve ishte në një dhomë tjetër duke u dhënë drekën fëmijëve të tjerë kur ndodhi tragjedia në komunitetin e vogël të Okolona në shtetin amerikan të Misisipit.

Ishte e paqartë se sa djali kishte dijeni për rreziqet e armëve.

Sherifi i tha Clarion Ledger: "Ai është vetëm nëntë vjeç. Supozoj se ai e ka parë këtë në video games ose TV.

Nuk e di nëse ai e dinte saktësisht se çfarë ishte duke bërë. Nuk mund t'i përgjigjem dot. E di që është një tragjedi".

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 9

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 25/04/2018 - 16:03

Një lloj gjarpri, i cili jeton në Azinë Juglindore, është në gjendje të fluturojë në kuptimin e vërtetë të fjalës, të paktën për 15 metra.

Postuar: 25/04/2018 - 15:53

Përdorimi i rrushit dhe verës në kozmetikë tashmë është një traditë e konsoliduar dhe alternativë në shumë qëndra bukurie.

Vetitë e rrushit

Postuar: 25/04/2018 - 15:30

Kur unë linda, një femër ishte aty për të më mbajtur. Mamaja ime. Ndërsa rritesha si një fëmijë, një femër ishte pranë meje për të luajtur me mua. Motra ime.

Postuar: 25/04/2018 - 14:24

Një peshëngritëse i ka gjuajtur më grusht në fytyrë një burri që i preku të pasmet në mes të ditës.

Postuar: 25/04/2018 - 13:51

Një studim 80-vjeçar i Harvardit ka zbuluar se miqtë e mirë janë më të rëndësishëm për lumturinë sesa paraja apo suksesi.

Postuar: 25/04/2018 - 13:30

Presidenti i Filipineve, Rodrigo Duterte ka urdhëruar pezullimin e aktivitetit në një nga atraksionet turistike më të preferuara të botës, për shkak të ndotjes mjedisore dhe pri

Postuar: 25/04/2018 - 13:00

Ecja është një ushtrim krejtësisht i lirë dhe i lehtë, që kërkon shumë pak përpjekje dhe përmirëson jo vetëm mirëqenien tuaj fizike, por edhe atë mendore.