Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

2 kg gurë, kapakë shishesh dhe shumë objekte të tjera, shokohen mjekët nga ato që panë në barkun e pacientit

Postuar: 20/02/2019 - 14:46

Gjatë një operimi mjekët e një spitali në Korenë e Jugut i kanë nxjerrë nga barku një pacienti, masën prej 2 kg gurë dhe objekte të tjera.
 
Gurë, kapakë të shishive dhe disa objekte tjera , janë gjetur në barkun e 54-vjeçarit, pasi i kishte përpirë për një kohë të gjatë, në përpjekje që ta ndalonte ankthin dbe depresionin.
 
Trupi i tij e ka pasur të pamundur t’i tretë keto objekte të forta, duke i shaktuar dhimbje të mëdha dhe mungesë energjie, sepse ishte gjithjë i fryrë dhe nuk mund të ushqehej si duhej.
 
Fillimisht , u provua që gurët t’i largohen me gastroskopi, por sasia aq e madhe nuk e bëri të mundur realizim më këtë metode.
 
Intervimi kirurgjik ka përfunduar me sukses, ndërsa rasti i rrallë po shqyrtohet nga ekspertët e mjekësisë, për shkak të sasisë enorme të objekteve të grumbulluara.
 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 23/08/2019 - 22:30

Keni probleme me gjumin? Një teknikë e ushtarakëve do t’ju vijë në ndihmë. Ushtarakët përdorin këtë teknikë për ti zënë gjumi shpejt si edhe për të fjetur mjaftueshëm.

Postuar: 23/08/2019 - 20:54

Format dhe llojet e këmbës janë nga më të ndryshmet dhe janë pikërisht gishtat ata që përcaktojnë

Postuar: 23/08/2019 - 19:49

Prej disa ditësh, pylli gjigant i Amazonës është mbuluar nga flakët.
 

Postuar: 23/08/2019 - 19:35

Përvojë që nuk do harrohet do jetë për një çift nga Vietnami hera e parë që kryen marrëdhënie sek

Postuar: 23/08/2019 - 19:01

Meshkujt dhe femrat mund që ta zbulojnë lehtë se kanë apo jo mungesë seksi.

Postuar: 23/08/2019 - 18:40

Peshkatarët në Australi janë përballur me një situatë të pazakontë, teksa ishin duke peshkuar në

Postuar: 23/08/2019 - 18:30

Është e kotë ta mohosh, në çdo marrëdhënie, madje edhe aty ku dashuria triumfon si sovran, jeta i