BREAKING NEWS

Vijon rënie drastike e kurbës së të infektuarve në vend me koronavirus, Ministria zbardh të dhënat e fundit

Vijon rënie drastike e kurbës së të infektuarve në vend
x

Lifestyle

3 arsyet pse partneri juaj nuk është “në humor” për seks

3 arsyet pse partneri juaj nuk është “në humor”

Nëse partneri juaj është rrallë në humor për të kryer seks, atëherë diçka nuk po shkon ashtu si duhet. Këto janë disa “fajtorë” të mundshëm:

1. Problemet financiare

Duke konsideruar se paratë janë shkaktari kryesor në një ndarje, nuk është aspak një surprizë që problemet financiare mund të shkaktojnë çarje edhe mes një çifti harmonik.

2. Shpërqendrim dixhital

Në ditët e sotme është tepër e vështirë të ulesh në kolltuk, që të shohësh TV me partnerin tuaj, apo të dalësh për drekë në një restorant, pa hedhur sytë nga telefoni juaj çdo 5 minuta. Dhe kjo me siguri arrin të hyj mes romanticitetit të një çifti.

3. Ndryshimi në peshë

Një humbje ose fitim në peshë, mund të ndryshojnë marrëdhënien e disa partnerëve. Studiuesit thonë se një person i cili fiton peshë, arrin të fitojë vetëbesim.