BREAKING NEWS

Departamenti Amerikan i Shtetit jep lajmin E PAPRITUR për kryeministrin Rama

Departamenti Amerikan i Shtetit jep lajmin E PAPRITUR për kryeministrin
x
BREAKING NEWS

Çfarë po ‘thuret’ në selinë blu?/ I qëndroi deklaratës për një rikthim të tij të mundshëm në krye të PD-së, Sali Berisha bën lëvizjen urgjente

Çfarë po ‘thuret’ në selinë blu?/ I
x
BREAKING NEWS

Plas keq në PD/ Agron Shehaj reagon me urgjencë dhe denoncon shkeljet e rënda që po ndodhin në zgjedhjet për kryetarin e ri: Po fusin...

Plas keq në PD/ Agron Shehaj reagon me urgjencë dhe denoncon shkeljet
x
BREAKING NEWS

“Do shkojë si me Olldashin”/ Artan Hoxha paralajmëron çfarë do të ndodhë sot në zgjedhjet e PD-së, ka një mesazh të ‘koduar’ edhe për Berishën: Rama e...

“Do shkojë si me Olldashin”/ Artan Hoxha paralajmëron
x
BREAKING NEWS

Përgjaket Tirana në mesnatë/ Të shtëna me armë zjarri, plagoset një i ri, policia zbardh ngjarjen e rëndë

Përgjaket Tirana në mesnatë/ Të shtëna me armë
x
BREAKING NEWS

PD sot zgjedh sërish Lulzim Bashën dhe fillon betejën për katharsis

PD sot zgjedh sërish Lulzim Bashën dhe fillon betejën për
x
BREAKING NEWS

“Çështje madhore”/ Kryeministri Rama jep lajmin e rëndësishëm, zbulon vendimin më të ri të qeverisë së tij: Do e nisim në vjeshtë!

“Çështje madhore”/ Kryeministri Rama jep lajmin e
x
BREAKING NEWS

E PAPRITUR/ Gramoz Ruçi jep ‘live’ dorëheqjen nga PS, lë edhe mandatin e deputetit: Deklaroj fundin e...

E PAPRITUR/ Gramoz Ruçi jep ‘live’ dorëheqjen nga PS,
x

Lifestyle

3 metoda natyrale si të eliminoni insektet nga kuzhina dhe ambientet e tjera të shtëpisë

3 metoda natyrale si të eliminoni insektet nga kuzhina dhe ambientet e

Miza, buburrecë, merimanga apo milingona, me siguri këta janë disa prej miqve të paftuar që mund të kenë vizituar së fundmi shtëpinë tuaj, por para se të vraponi menjëherë për të blerë solucione me agjentë kimikë mund të proovni zgjidhjet e mëposhtme:

1.Kastraveci: Kastraveci është një nga perimet që nuk mungon kurrë në tryezë sidomos gjatë stinës së verës, por në rastet kur nuk e përdorni në sallatë me siguri e keni pjesë të ritualit të përkujdesjes së lëkurës. Mirëpo në qoftë se vini re se në kuzhinë apo bufe janë shfaqur buburrecat,mos blini menjëherë solucione kimike por përdorni kastravecin. Vendosni lëkurën e tij anekënd dhe vetëm pas pak orësh mund të vini re rezultatin.

2.Uthull molle: Uthulla e mollës është padiskutim produkti çudibërës që nuk duhet mungojë kurrë në jetën tuaj. Përveç përdorimeve të shumta në kujdesin e lëkurës, flokëve apo pastrimit, uthulla e mollës është armiku kryesor i milingonave. Në qoftë se vini re praninë e tyre në kuzhinë, tualet, sallon apo gjetkë përzieni një gotë uthull molle me 2 litra ujë dhe spruconi shtëpinë.Do të shpëtoni një herë e mirë nga ky problem.

3.Dafina: është zgjidhja më e mirë për të eleminuar mizat e ndryshme apo krimbat është të krijoni një përzierje me vaj dafine dhe sodë. Spërkatja e është një ndër metodat më efektive që eleminon insektet dhe dezinfekton shtëpinë.