BREAKING NEWS

“Rama është frikacak e burracak...”, deputeti i PD-së: Kryeministri është i papërgjegjshëm për të mbajtur postin

“Rama është frikacak e burracak...”, deputeti i
x
BREAKING NEWS

“Kuvendin e kontrollon Rama”, ish-presidenti: Nuk i vendoset faji vetëm opozitës që janë të përçarë, por edhe...

“Kuvendin e kontrollon Rama”, ish-presidenti: Nuk i vendoset faji
x
BREAKING NEWS

Çfarë po ndodh në Shqipëri? Ministria e Shëndetësisë del me njoftimin e rëndësishëm për qytetarët

Çfarë po ndodh në Shqipëri? Ministria e
x
BREAKING NEWS

Çështja “McGonigal"/ Bamir Topi del me akuzat ndaj kryeministrit: Rama i sheh institucionet si copa letre

Çështja “McGonigal"/ Bamir Topi del me akuzat ndaj
x
BREAKING NEWS

"U kërkoi 10 milionë euro për t’i hequr nga lista e zezë", Milaim Zeka del me deklaratën befasuese: Faik Ymeri shantazhoi biznesmenët në emër të McGonigal

"U kërkoi 10 milionë euro për t’i hequr nga lista e
x
BREAKING NEWS

Bordi i Transparencës ndryshon çmimin e karburanteve, ja me sa lek do të shiten nafta dhe benzina

Bordi i Transparencës ndryshon çmimin e karburanteve, ja me sa lek
x
BREAKING NEWS

"Banda kriminale e drejtuar nga kryeministri...", Erisa Xhixho del me deklaratën e fortë: U janë vjedhur miliona euro shqiptarëve

"Banda kriminale e drejtuar nga kryeministri...", Erisa Xhixho del me
x
BREAKING NEWS

Autobusi me nxënës përplaset me një makinë, policia zbardh shkakun dhe detajet e fundit nga ngjarja (Video)

Autobusi me nxënës përplaset me një makinë, policia
x

Lifestyle

3 shenjat e Horoskopit që janë të destinuara të jetojnë në luks, kontrolloni nëse i përkisni njërës prej tyre

3 shenjat e Horoskopit që janë të destinuara të jetojnë

Karriera dhe paratë, këto gjëra nuk janë njësoj të rëndësishme për të gjithë, por disa njerëz e dinë shumë mirë se si të sigurojnë sukses financiar.

Të gjithë e dimë se paratë nuk janë gjithçka, por më praktikët prej nesh e dinë se mund të japin një ndjenjë sigurie dhe rehatie. Disa shenja të zodiakut janë në gjendje të përfitojnë nga mundësitë e ofruara nga fati dhe të fitojnë një pasuri të vogël që do t’i lejojë të jetojnë në luks. A jeni mes tyre?

Luani

Një karrierë dinamike dhe një reputacion i mirë mes kolegëve, këto dy gjëra janë jashtëzakonisht të rëndësishme për Luanin. Rruga e tyre e karrierës çon drejtpërdrejt në promovime dhe rritje të mëtejshme. Njerëzit nën këtë shenjë të zodiakut janë jashtëzakonisht ambiciozë, kështu që nuk është çudi që ata të arrijnë shpejt suksesin. Megjithatë, suksesi në jetën profesionale shoqërohet me mungesën e jetës shoqërore, mungesën e kohës për familjen. Të largohesh për fundjavë? Ndoshta muajin tjetër, sepse ky është tashmë i rezervuar. Duke dalë për një pije? Vetëm si pjesë e negociatave me klientin!

Ujori

Ujorët janë të njohur për arritjen e gjithmonë të asaj që synojnë të arrijnë, edhe nëse duhet të kalojnë rrugën e vështirë. Ata nuk i lejojnë vetes të bëjnë gabime, janë perfeksionistë. Ata kanë shumë karizëm, sharm personal dhe aftësi për punë, ata do t’ju bindin lehtësisht për çdo ide të tyre. Ndonjëherë ata ndjekin qëllimet e tyre tepër verbërisht dhe nuk u intereson nëse njerëzit e tjerë humbasin në kërkim të pasurisë.

Dashi

Aventurat e reja dhe argëtim pa pushim, kjo është ajo që Dashi i Zodiakut pëlqen më shumë. Falë natyrës së tyre argëtuese dhe aventureske, ata kanë ende ide që i udhëheqin në rrugën drejt suksesit. Ata nuk e kanë problem të ndërtojnë një biznes të ri nga e para, sepse falë karizmës së tyre të madhe dhe sharmit personal, mund të bindin lehtësisht të tjerët që të ndihmojnë.