Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

30 mijë euro shpërblim për çdo punonjës, kompania e çelikut bën padashje transfertën që i lumturoi të gjithë

Postuar: 12/11/2018 - 23:14

Punonjësit e një kompanie në Belgjikë janë lumturuar shumë kur kanë parë në llogaritë e tyre bankare 30 mijë euro shtesë.Ngjarja e pazakontë ka ndodhur në një uzinë të shkrirjes së çelikut ku punonjësit kaluan një fundjavë vërtet të këndshme pas lajmit që morën.Por për fatin e tyre të keq u zbulua se paratë, ishin hedhur në llogarinë e tyre nga një gabim i stërmadh pasi në fakt, ata do të merrnin një bonus prej vetëm 100 eurove.

Sidoqoftë, pati nga ata që përfituan diçka… disa u nxituan t’i përdornin më së miri fondet, paguan borxhe apo edhe i luajtën në kazino…por tani, kompania i kërkon paratë mbrapsht.
 
Një nga punonjësit ka treguar:
 
U shokova kur pashë gjendjen e llogarisë sime. Por dukej se ishte një gabim, ndaj nuk preka asgjë. Mora vetëm pagën dhe e lashë mënjanë pjesën tjetër deri sa të mësoja diçka më shumë.”
Nuk është bërë e qartë se sa nga 230 punonjësit e uzinës, me pagë mesatare 1600 euro në muaj, morën bonusin gjigant por, siç bëhet e ditur, janë të paktë ata që e kanë pësuar dhe janë të detyruar tani të kthejnë pas çdo cent.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 11

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 13/12/2018 - 21:07

Një vogëlushi 5-vjeçar i kishin mbetur vetëm kockat pas keqtrajtimeve nga njerka e tij.Nëna e 7 fëmijëve, Tammi Bleimeyer është dënuar me 28 vite burg pasi u gjet fajtore për keqtrajtimin e djalit të vogël,

Postuar: 13/12/2018 - 20:44

Gënjeshtarët i nxjerr zbuluar gjuha e trupit!

Postuar: 13/12/2018 - 20:34

Në disa vende të tradhëtosh parterin është e paligjshme.
 

Postuar: 13/12/2018 - 20:27

Ndodh shpesh që të gabojmë në rrjetet sociale dhe mesazhet e destinuara për personin tonë &ldqu

Postuar: 13/12/2018 - 20:02

Astrologia e njohur Meri Shehu ka bërë një parashikim të shenjave të horoskopit ditën e

Postuar: 13/12/2018 - 19:47

Çdo e treta femër nuk e pastron rregullisht grimin para gjumit.

Postuar: 13/12/2018 - 19:17

Astrologët japin parashikime të ndryshme për shenjat e horoskopit.Çdo shenjë e horoskopit ka ka