Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

4 këshilla që çdo mashkull duhet ti dijë për trupin e tij

Postuar: 11/01/2019 - 16:39

Të jesh stil dhe i kuruar nuk ka të bëjë me ndjekjen e rregullave të modës, por kjo kërkon pak njohuri.Çdo mashkull duhet ti dijë këto 4 "rregulla" që do t`ju ndihmojnë juve të visheni më bukur:
 
Duhet të dini masën e qafës tuaj
 
Duhet të dini masën e qafës tuaj kur merrni një këmishë e gjitha me pulla. Është shumë e rëndësishme që të ketë hapësirë të paktën një gisht midis jakës dhe qafës.
 
Kravatë me vija/shirita
 
Shiritat e një kravatë duhet të jenë gjithnjë më të guximshme se ato të një këmishë. Duket shumë më mirë dhe e bën kravatën  të bie edhe më shumë në sy.
 
Mos vishni çorape në verë
 
Është mirë që të mos vishni çorape në verë, por vetëm nëse i jepni “pushim” këpucëve tuaja çdo ditë. Që do të thotë, mos vishni çdo ditë të njëjtat këpucë.
 
Kravatë e zezë
Një ftesë që thotë “kravata e zezë” opsionale, nënkupton që ju mund të zgjidhni midis kravatës së zezë dhe një kostumi. Por në të vërtetë kjo ftesë në të vërtetë do të thotë kravatë e zezë. 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 18/01/2019 - 13:44

Ne marrim 55% të informacionit nëpërmjet komunikimit jo verbal, si për shembull lëvizjet e fytyrës dhe gjeste të tjera të trupit. Duhet t’i keni parasysh këto sinjale që njerëzit japin pa e kuptuar.

Postuar: 18/01/2019 - 10:43

Ajo është vetëm 21 vjeç, por është kthyer një ndër pilotet më të ndjekura në rrjet.Ana Paula Cesp

Postuar: 18/01/2019 - 10:33

Në një çift, xhelozia mund të jetë më shumë nga ana e partneres, ndaj të shpeshta mund të jenë ed

Postuar: 18/01/2019 - 09:48

  Përpara se të flini, ju me siguri bëni shumë gjëra para momentit të relaksit.

Postuar: 18/01/2019 - 08:33

Një ndër aksesorët më identifikues të mbretëreshës së Anglisë Elisabeth, por edhe pjestareve të t

Postuar: 18/01/2019 - 08:18

Gati 1.5 milionë prindër kanë zgjedhur këtë emër.

Postuar: 18/01/2019 - 07:05

Demi-Do të jeni të karikuar me një energji të pashtershme gjatë kësaj dite, e cila do të jetë e s