Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

5-vjeçari telefonoi Policinë dhe kërkoi një hamburger, nuk do ta besoni çfarë bëri oficeri djaloshit

Postuar: 21/04/2019 - 11:10

Një djalë 5-vjeçar dëshironte të porosiste ushqime te McDonald's, por një gabim bëri që ai të merrte policinë.Fëmija i quajtur Iziah Hall, ndodhej në shtëpinë e tij në Ëyoming të Miçiganit, në momentit kur ishte i uritur.Ndërkohë që gjyshja e tij ishte në gjumë, djali mori një telefon të çaktivizuar vite më parë dhe formoi numrin 911 për të porositur.

"A mund të më sillni McDonald's?", ishte kërkesa e 5-vjeçarit, i cili nuk e dinte se gabimisht kishte marrë policinë.

Oficeri Dan Patterson shkoi të kontrollonte djalin dhe rrrugës ndaloi në një McDonald's, ku mori ushqim edhe ushqim, por kur mbërriti në shtëpinë e Iziah Hall, pa që ai ishte i shqetësuar.

Fëmija i kërkoi policit të largohej sepse mendonte se gjyshja e tij do të mërzitej, por kjo e fundit falenderoi oficerin për gjestin bujar.

Ndërkaq, polici i sugjeroi djalit të telefonte 911 vetëm për emergjenca.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 23/05/2019 - 18:27

Fëmija që i përket shenjës së Dashit është shumë i gjallë e plot energji. Mund të jetë autonom që në moshë shumë të re. Dallohet për këmbënguljen dhe pavarësinë. Dëshiron të jetë në lëvizje të vazhdueshme.

Postuar: 23/05/2019 - 16:11

33-vjeçari, Seth Megow u martua me gruan e tij qëkur ajo ishte vetëm 19 vjeç.

Postuar: 23/05/2019 - 11:10

Jane Park, vajza që mori famë kur fitoi lotarinë EuroMillions në moshën 17-vjeçare, ka nisur të

Postuar: 23/05/2019 - 07:56

Karakteristikat e shenjës së horoskopit janë shpesh identifikuese për njerëzit.

Postuar: 23/05/2019 - 07:06

Njihuni me parashikimin e astrologut italian Paolo Fox, për punën, shëndetin dhe ndjenjat, si d

Postuar: 22/05/2019 - 18:24

Kontrolli i dhëmbëve është një rutinë për shumicën prej nesh, dhe e tillë duhet ët ketë qenë edhe