Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

8 arsye pse femrat duhet të masturbojnë

Postuar: 23/09/2018 - 22:44

Të flasin për masturbimin për shumë femra është një tabu, që edhe kur hapet si temë i sikletos. Por ndoshta ka ardhur koha të flitet më shumë për të dhe ndikimin pozitiv që ka në organizëm, të paktën sipas asaj që sugjerojnë pjesa më e madhe e studimeve në këtë fushë.

Së pari; masturbimi rrit sistemin imunitar, lehtëson dhimbjet trupore menstruale dhe ndihmon në rritjen e rezistencës ndaj infeksioneve të ndryshme.

Së dyti; masturbimi deri në orgazmë lëshon në organizëm endorfinën, që rrit humorin, ul stresin dhe të bën të ndjehesh më mirë dhe plot vetëbesim.

Së treti; mund të eksploroni zonat erogjene të trupit tuaj bashkë me të famshmen “pika G” dhe çdo zonë tjetër kënaqësie.

Së katërti; përveç të kuptuarit se ku dëshironi të prekeni, mund të zbuloni edhe mënyrën sesi të prekeni.

Së pesti; me të zbuluar se çfarë ju eksiton më shumë, mund t’i ndash ato me partnerin tënd në dhomën e gjumit.

Së gjashti; maksimizon potencialin e orgazmës.

Së shtati; presioni për të kënaqur partnerin nuk ekziston dhe i gjithë përqendrimi është tek gjetja e vetkënaqësisë.

Së teti; zotërimi i kënaqësisë i dëshirave dhe dëshirave seksuale maksimizon kënaqësinë tuaj fizike dhe aktivizon një sërë procesesh zinxhirë që ju bëjnë të ndjeheni më mirë edhe mendërisht.

 

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 9

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 17/12/2018 - 20:38

Psikologu i njohur nga Goettingeni, RagnarBeer, ka bërë një hulumtim në të cilin kanë marrë pjesë 2.600 meshkuj dhe femra, që i kanë tradhtuar partnerët apo partneret e tyre së paku një herë dhe të cilët kanë qenë t

Postuar: 17/12/2018 - 20:33

Baba Vanga parashikoi me sukses zgjedhjen e Presidentit Obama, katastrofën bërthamore të nëndhe

Postuar: 17/12/2018 - 20:28

Kalimtarët u shtynë të mblidhnin kartëmonedhat që po fluturonin nga një ndërtesë.Ngjarja ndodhi n

Postuar: 17/12/2018 - 20:02

Që prej datës 23 nëntor kemi hyrë zyrtarisht në sezonin e Shigjetarit, shenjës më aventureske t

Postuar: 17/12/2018 - 19:55

Nuk ka dashuri pa xhelozi thonë, mirëpo xhelozia e tepruar çdo në një marrëdhënie të lodhshme dhe

Postuar: 17/12/2018 - 19:29

Shkencëtarët janë vënë në kërkim për burimin e një sinjali të shpejtë radioje të ardhur nga hap

Postuar: 17/12/2018 - 19:00

 Macet janë kafshët më të dashura për disa individë, saqë janë në gjendje të harxhojnë shuma