BREAKING NEWS

Meta shpërthen ndaj Ramës, i kujton kohën kur ishte kryebashkiak: Më qepej nga prapa si xhol dhe…

Meta shpërthen ndaj Ramës, i kujton kohën kur ishte kryebashkiak:
x
BREAKING NEWS

E frikshme/ Bie rrufeja në Berat, shkrumbohet shtëpia, zjarrfikësit shpëtojnë mrekullisht...

E frikshme/ Bie rrufeja në Berat, shkrumbohet shtëpia,
x
BREAKING NEWS

Covid-19 në Shqipëri/ Ministria e Shëndetësisë publikon shifrat, ja sa raste të reja ka pasur në 24 orët e fundit

Covid-19 në Shqipëri/ Ministria e Shëndetësisë publikon
x
BREAKING NEWS

Ngjarja tragjike në Himarë, Spartak Ngjela plas deklaratën e fortë për ish-efektivin e policisë: Na del të jetë...

Ngjarja tragjike në Himarë, Spartak Ngjela plas deklaratën e
x
BREAKING NEWS

Ndryshim drastik i temperaturave, çfarë pritet të ndodhë me motin ditën e nesërme

Ndryshim drastik i temperaturave, çfarë pritet të ndodhë
x
BREAKING NEWS

Frrok Çupi zbulon emrat e bujshëm që janë hequr qafe nga politika dhe i nxjerr në shesh të gjitha: Azem Hajdari më tha se ‘o do ta vras Berishën, o do më vrasë’, Ilir Meta donte të ekzekutonte Becchettin për 2  milionë euro, ja si e helmuan me kafe amb...

Frrok Çupi zbulon emrat e bujshëm që janë hequr qafe nga
x
BREAKING NEWS

Çfarë po ndodh? Dy shpërthime në Tiranë/ I vendoset eksploziv dy banesave, policia zbardh detaje

Çfarë po ndodh? Dy shpërthime në Tiranë/ I vendoset
x
BREAKING NEWS

Shtohen telashet për Ilir Metën, Kuvendi i kërkon Autoritetit të Dosjeve të publikojë emrat e ish-sigurimsave që janë pjesë e Administratës Publike

Shtohen telashet për Ilir Metën, Kuvendi i kërkon Autoritetit
x

Lifestyle

A jeni dhe ju njëra prej tyre? 3 shenjat e horoskopit që kurrë nuk iu mjaftojnë lekët e veta, por duan edhe të motrës ose vëllait

A jeni dhe ju njëra prej tyre? 3 shenjat e horoskopit që kurrë

Pjesa më e mirë e marrëdhënieve me vëllezërit dhe motrat është se ju e dini se ata janë njerëz familjarë dhe do të jenë në anën tuaj për gjithë jetën. Pra, është e natyrshme që shumë vëllezër e motra varen emocionalisht nga njëri-tjetri, teksa ecin në rrugëtimin e gjatë të jetës; por ka edhe nga ata që janë financiarisht të varur nga vëllezërit ose motrat e tyre. Megjithatë, ka disa shenja të zodiakut që përfitojnë nga vëllezërit e motrat e tyre, pavarësisht se janë të vetë-mjaftueshëm financiarisht. Le të hedhim një vështrim se kush janë ata.

Bricjapi

Kjo shenjë e zodiakut zotëron nivelin e pjekurisë emocionale që vjen tek shumë pak shenja të tjera të yjeve. Megjithatë, Bricjapi është sa mendjemprehtë aq edhe shprehës dhe gjithmonë pëlqen të kenë pjesën më të madhe të gjërave dhe gjithmonë do të luftojnë me vëllezërit e motrat e tyre kur bëhet fjalë për trashëgiminë, një pjesë të biznesit familjar ose fitime të çdo lloji. Bricjapi beson se meritojnë më shumë dhe janë më të denjë se të tjerët.

Binjakët

Pavarësisht se sa vjeç bëhet një Binjak, ata kurrë nuk do të ndalojnë së qeni fëmijë kur bëhet fjalë për vëllezërit e motrat e tyre. Ata gjithmonë do të kenë një shaka argëtuese. Por edhe kur bëhet fjalë për çështjet financiare, një Binjak i rritur gjithmonë do të kërkojë këshilla dhe udhëzime te vëllezërit e motrat e tyre më të mëdhenj. Në fakt, shumë nga shpenzimet kryesore fikse të tyre paguhen nga vëllezërit e motrat më të mëdhenj dashamirës që ndihen përgjegjës për anëtarët më të vegjël të familjes së tyre.

Shigjetari

Duke qenë se Shigjetari është pak optimist me fat, qasja e tyre ndaj parave është shpesh e pakëndshme. Fatëkeqësisht, kjo nuk ndryshon kurrë, sepse edhe një Shigjetar i moshës së mesme ka qenë i njohur për akumulimin e borxheve dhe kredive që ata supozojnë se vëllezërit e motrat e tyre do t’i paguajnë ose do të nxitojnë t’i shpëtojnë kur të kenë probleme me kreditorët e tyre përfundimisht.