BREAKING NEWS

Shtohen ethet për Ilir Metën, Sali Berishën dhe 3 ish-ministra të njohur, ja pse drejtësia mund të hapë hetimet për aferën e tyre qindra milionëshe që po iu zhduk shqiptarëve 10 mln dollarë në vit

Shtohen ethet për Ilir Metën, Sali Berishën dhe 3 ish-ministra
x
BREAKING NEWS

Fillojnë ditët e “tmerrit” për Shkëlzenin për aferën e Gërdecit, më 7 dhjetor del para SPAK sekretarja e Aldo Bumçit që mund ta çojë pas hekurave, djali i Berishës në GJKKO më 14 dhjetor

Fillojnë ditët e “tmerrit”  për Shkëlzenin
x
BREAKING NEWS

Fundoset Shkëlzeni dhe ministri i Drejtësisë së Sali Berishës, inxhinierja nxjerr për herë të parë në SPAK faktin që vërteton lidhjet e fshehta të djalit të tij si pronar në hije i biznesit të vdekjes në Gërdec

Fundoset Shkëlzeni dhe ministri i Drejtësisë së Sali
x
BREAKING NEWS

Spartak Braho: Në tryezën e SPAK, fletë-arresti për Sali Berishën, prokurorët gati kërkesën për t’i kërkuar Kuvendit autorizimin që çon në pranga ish-kryeministrin

Spartak Braho: Në tryezën e SPAK, fletë-arresti për Sali
x
BREAKING NEWS

Ja të gjitha dhuratat e Edi Ramës për Carlo Bollinon, si e vendosi të gjithë shtetin në shërbim të bizneseve të tij, nga përfitimi i kontratave Bunkart 1, Bunkart 2, deri tek falja me firmën e kryeministrit për 20 vite prona publike me 1 euro qira, zba...

Ja të gjitha dhuratat e Edi Ramës për Carlo Bollinon, si e
x
BREAKING NEWS

"S'kishte bazë ligjore për demontim të fishekëve, më pas doli urdhëri për.."/ Tragjedia e Gërdecit, zbardhet dëshmia e sekretarit të Përgjithshëm të Ministrisë së Mbrojtjes

"S'kishte bazë ligjore për demontim të fishekëve,
x
BREAKING NEWS

“Urdhrin e kërkon shefi”/ Tragjedia e Gërdecit, zbardhet dëshmia e ish-ushtarakut

“Urdhrin e kërkon shefi”/ Tragjedia e Gërdecit, zbardhet
x
BREAKING NEWS

Dosja “Tropoja”, si u ekzekutuan njëri pas tjetrit vëllezërit Haklaj pas konfliktit me Berishën, kush janë 15 zyrtarët që rrezikojnë burgun, ja provat që po heton SPAK

Dosja “Tropoja”, si u ekzekutuan njëri pas tjetrit
x

Lifestyle

A jeni dhe ju njëra prej tyre? Shenjat më naive të horoskopit!

A jeni dhe ju njëra prej tyre? Shenjat më naive të horoskopit!

1) PESHQIT

Peshqit janë shpirtra të ndjeshëm që nuk mund të mos ndihmojnë ata që kanë më shumë nevojë… derisa të kuptojnë se njerëzit që zgjodhën të besonin nuk ishin të besueshëm! Tani, shenja e fundit e zodiakut tenton të idealizojë njerëzit që duan dhe kjo është një nga arsyet pse shpesh zhgënjehen nga sjellja e të tjerëve. Nëse i premtojnë vetes se nuk do të bien përsëri në të njëjtin kurth, shumica e tyre, për fat të keq, e kanë të vështirë të kuptojnë se çfarë është e vërtetë dhe çfarë jo!

2) PESHORJA

Si një shenjë miqësore dhe e vëmendshme, Peshoret njihen si diplomatë të përsosur. Në rast konflikti, ata e dinë saktësisht se çfarë t’u thonë të tjerëve në mënyrë që t’i qetësojnë dhe ta zgjidhin mosmarrëveshjen në mënyrën më paqësore të mundshme. Megjithatë, Peshoret kanë shumë pak vetëbesim dhe për këtë arsye mendimi i të tjerëve është shumë i rëndësishëm për ta. Ata i ndajnë me dëshirë sekretet, frikën dhe dyshimet e tyre me të tjerët pa u shqetësuar nëse mund t’u besojnë vërtet

3) UJORI

Ndryshe nga sa duket, të lindurit e kësaj shenje janë shumë naivë, sidomos në dashuri! Në të vërtetë, njerëzit e Ujorit janë romantikë të mëdhenj dhe duan të besojnë në romancë me çdo kusht. Kjo është arsyeja pse shumica prej tyre kanë besim të verbër te partnerët e tyre. E vërteta është se këta njerëz e vlerësojnë gjykimin e të tjerëve, edhe pse ndoshta nuk do ta pranojnë kurrë nga frika se mos tallen apo mos respektojnë… Gatishmëria e tyre për të parë anën e mirë do të thotë se ata kurrë nuk shohin “flamuj të kuq”.