BREAKING NEWS

SPAK rrëzon Fatmir Mediun, bie kërkesa për 90 dëshmitarët e mbrojtjes, GJKKO thërret Shkëlzen Berishën dhe 71 dëshmitarë të akuzës për aferën e “Gërdecit”

SPAK rrëzon Fatmir Mediun, bie kërkesa për 90
x
BREAKING NEWS

Hyn në skenë njeriu i amerikanëve që do fundosë Shkëlzen Berishën, ja çfarë pritet të thotë dëshmitari “kyç” i tragjedisë së Gërdecit

Hyn në skenë njeriu i amerikanëve që do fundosë
x
BREAKING NEWS

SPAK nuk i ndahet Saimir Tahirit, ish-ministrit i merret nën hetim pasuria pas sinjaleve të shërbimeve të huaja

SPAK nuk i ndahet Saimir Tahirit, ish-ministrit i merret nën hetim pasuria
x
BREAKING NEWS

Dosjet e SPAK për përgjimet në “EncroChat” dhe “Sky” me kriminelët, Balla paralajmëron "tërmet" në Policinë e Shtetit

Dosjet e SPAK për përgjimet në “EncroChat” dhe
x
BREAKING NEWS

Shkalafitet çeta anti-amerikane Berisha-Bardhi, bie numri i pjesëmarrjes të deputetëve, nis dezertimi nga aksioni politik i ish-sekretarit të Përgjithshëm të PD

Shkalafitet çeta anti-amerikane Berisha-Bardhi, bie numri i
x
BREAKING NEWS

Edi Rama merr udhëzime nga Vuçiç për situatën në veri të Kosovës, ja dokumenti që zbërthen prapaskenat e bujshme

Edi Rama merr udhëzime nga Vuçiç për situatën
x
BREAKING NEWS

OLAF do të vijojë hetimet për fondet nga IPARD II; Nuk programohen disbursime nga programi deri në 2025

OLAF do të vijojë hetimet për fondet nga IPARD II; Nuk
x
BREAKING NEWS

Tradhtari Edi Rama përballë heroit Albin Kurti si Esat Pashë Toptani përballë Ismail Qemalit

Tradhtari Edi Rama përballë heroit Albin Kurti si Esat Pashë
x

Lifestyle

A jeni në listë? Njihuni me shenjat më pak të turpshme të horoskopit

A jeni në listë? Njihuni me shenjat më pak të turpshme

Astrologjia dhe personaliteti janë të lidhura ngushtë. Disa shenja të zodiakut dihet se janë më të turpshme se të tjerat. Por cilat janë saktësisht shenjat më pak të turpshme?

Astrologjia është një disiplinë e lashtë e bazuar në vëzhgimin e lëvizjeve të yjeve në qiell. Çdo shenjë astrologjike lidhet me tipare specifike të karakterit, të cilat besohet se përcaktojnë personalitetin dhe sjelljet e një personi.

Këto tipare, të cilat bazohen në një profil të përgjithshëm, mund të jenë shumë të ndryshme dhe shpesh janë rezultat i një përzierjeje komplekse të ndikimeve të ndryshme planetare, duke përfshirë pozicionin aktual të yjeve në qiell dhe pamjen e tyre në lindje.

Peshorja (23 shtator – 22 tetor)

Shenja e zodiakut Peshorja njihet për shoqërinë dhe dashurinë e marrëdhënieve njerëzore. Ata janë të mirë në ekuilibër dhe kompromis, gjë që i bën ata të përsosur për situata të vështira.

Peshoret konsiderohen si shenjat më të vëmendshme të zodiakut dhe dinë të reagojnë në çdo situatë. Ata kanë intuitë të mirë dhe dinë t’i qasen një bisede me takt dhe diplomaci, duke i bërë ata të përsosur për shenjat më pak të turpshme.

Akrepi (23 tetor – 21 nëntor)

Shenja astrologjike e Akrepit është e njohur për intuitën dhe nxitjen e saj drejt suksesit. Akrepat kanë vetëbesim të pathyeshëm dhe janë të gatshëm të rrezikojnë për të arritur qëllimet e tyre.

Ata priren të jenë pasionantë dhe intensivë, gjë që mund t’i bëjë ata bisedues frikësues, por vendosmëria dhe këmbëngulja e tyre i bëjnë ata një nga shenjat më pak të turpshme të zodiakut.

Bricjapi (22 dhjetor – 19 janar)

Shenja e zodiakut të Bricjapit njihet për ambicien dhe këmbënguljen e saj. Bricjapët janë shumë të vendosur për të arritur qëllimet e tyre, çfarëdo qofshin ato, gjë që i bën ata një shenjë zodiaku shumë të sigurt.

Bricjapët nuk e lënë ndrojtjen e tyre në rrugën e tyre dhe janë të gatshëm të marrin përsipër çdo gjë që u del përpara.

Virgjëresha (24 gusht – 23 shtator)

Shenja e zodiakut Virgjëresha njihet për maturinë dhe pragmatizmin e saj. Virgjëreshat njihen si të plotë dhe racionalë, duke i bërë ata bisedues të shkëlqyer kur situata e kërkon.

Ata kanë intuitë të mirë dhe forcë të madhe karakteri, gjë që i bën ata një shenjë të zodiakut veçanërisht të qetë dhe me vetëbesim.