BREAKING NEWS

Detaje të reja/ 90 mijë euro për 'kokën' e Dumanit dhe të vëllait, si dështoi plani për vrasjen e tyre, dëshmon autori: Ja kush ma dha porosinë

Detaje të reja/ 90 mijë euro për 'kokën' e Dumanit
x
BREAKING NEWS

Covid-19 në Shqipëri/ Ministria e Shëndetësisë publikon shifrat, ja sa raste të reja ka pasur në 24 orët e fundit

Covid-19 në Shqipëri/ Ministria e Shëndetësisë publikon
x
BREAKING NEWS

I grabitën 50 mijë euro në banesë, reagon deputeti shqiptar dhe iu kundërpërgjigjet të gjithëve atyre që 'e masakruan': Jam mjek, e ushtroj me nder profesionin…

I grabitën 50 mijë euro në banesë, reagon deputeti shqiptar
x
BREAKING NEWS

Matura Shtetërore/ Dalin notat e provimit të Matematikës, mësoni rezultatin tuaj

Matura Shtetërore/ Dalin notat e provimit të Matematikës,
x
BREAKING NEWS

“Kosto e paprecedentë për Putin”/ Presidenti Joe Biden zbulon zyrtarisht vendimin e parë të G7-ës: Do ndalojmë...

“Kosto e paprecedentë për Putin”/ Presidenti Joe Biden
x
BREAKING NEWS

“Një krimb që ha çdo ditë dhe pa u kuptuar trarët e saj”/ Eksperti Ervin Karamuço nxjerr prapaskenat dhe ngre alarmin: Ja çfarë i rrezikon shqiptarët!

“Një krimb që ha çdo ditë dhe pa u kuptuar
x
BREAKING NEWS

Vladimir Putin merr goditjen e rëndë, zbardhet vendimi më i fundit i Perëndimit dhe Japonisë

Vladimir Putin merr goditjen e rëndë, zbardhet vendimi më i
x
BREAKING NEWS

Deputeti shqiptar bie pre e ‘maskave’, i hyjnë në banesë dhe i vjedhin 50 mijë euro, zbardhet denoncimi i tij në polici: I kisha mbledhur me familjarët për shlyerjen e një borxhi!

Deputeti shqiptar bie pre e ‘maskave’, i hyjnë në
x

Lifestyle

A mund të qëndroni në njërën këmbë për 10 sekonda? Do habiteni nga ajo çfarë thonë shkencëtarët

A mund të qëndroni në njërën këmbë për

Shkencëtarët thonë se njerëzit e moshës së mesme që nuk arrijnë të ekuilibrojnë njërën këmbë kanë dy herë më shumë gjasa të vdesin herët. Studiuesit në Brazil vlerësuan 2,000 njerëz të moshës 50 deri në 75 vjeç. Ata zbuluan se ata që nuk mund të qëndrojnë në një këmbë kishin 84 për qind më shumë gjasa të vdisnin, sipas Daily Mail. 

Ata që dështuan në test kishin më shumë gjasa të vuanin nga sëmundjet e zemrës dhe diabeti. “Testi i flamingos” mund të përdoret në kontrollet shëndetësore si udhëzues për rrezikun e vdekjes. Ekuilibri zakonisht ruhet në mënyrë të arsyeshme derisa njerëzit të jenë në të 60-at e tyre, ku më pas përkeqësohet.