BREAKING NEWS

"S'kishte bazë ligjore për demontim të fishekëve, më pas doli urdhëri për.."/ Tragjedia e Gërdecit, zbardhet dëshmia e sekretarit të Përgjithshëm të Ministrisë së Mbrojtjes

"S'kishte bazë ligjore për demontim të fishekëve,
x
BREAKING NEWS

“Urdhrin e kërkon shefi”/ Tragjedia e Gërdecit, zbardhet dëshmia e ish-ushtarakut

“Urdhrin e kërkon shefi”/ Tragjedia e Gërdecit, zbardhet
x
BREAKING NEWS

Dosja “Tropoja”, si u ekzekutuan njëri pas tjetrit vëllezërit Haklaj pas konfliktit me Berishën, kush janë 15 zyrtarët që rrezikojnë burgun, ja provat që po heton SPAK

Dosja “Tropoja”, si u ekzekutuan njëri pas tjetrit
x
BREAKING NEWS

Zylfie Haklaj flet për gazetën “SOT” dhe paralajmëron fundosjen e Sali Berishës në SPAK për dosjen e vrasjeve në Tropojë: Është bërë si një qen i tërbuar që po përpiqet të hajë çdo person që i del përpara

Zylfie Haklaj flet për gazetën “SOT” dhe paralajmëron
x
BREAKING NEWS

Skandali, ja si Rama ndihmoi Bolinon për të grabitur pronat tek ish-Kompleksi “Partizani” me të njëjtën skemë që ndoqi me Jamarbër Malltezin, zbardhen akuzat dhe dokumentet

Skandali, ja si Rama ndihmoi Bolinon për të grabitur pronat tek
x
BREAKING NEWS

Në përgjimet e “SKY ECC” dalin gazetarë të njohur që bashkëpunojnë me krimin dhe politikanë që kanë porositur vrasje, gati të fundoset një ministër, ja prapaskenat e bujshme, flet Anduena Llabani

Në përgjimet e “SKY ECC” dalin gazetarë të
x
BREAKING NEWS

Provokon doktori i Bllokut Sali Berisha dhe sulmon ashpër LANÇ: Dita e Çlirimit dita më e zezë për shqiptarët, nuk ranë 28 mijë dëshmorë dhe pati vëllavrasje, janë shpikur beteja dhe janë trilluar histori mbi partizanët

Provokon doktori i Bllokut Sali Berisha dhe sulmon ashpër LANÇ: Dita
x
BREAKING NEWS

Muharrem Xhafa: Ja pse Sali Berisha nuk e pranon 29 Nëntorin si ditën e Çlirimit, është rreshtuar krah ballistëve dhe nazifashistëve, faktet rrëzojnë pretendimet e tij

Muharrem Xhafa: Ja pse Sali Berisha nuk e pranon 29 Nëntorin si ditën
x

Lifestyle

A zgjoheni midis orës 3 dhe 5 të mëngjesit? Trupi juaj po ju dërgon një mesazh të rëndësishëm

A zgjoheni midis orës 3 dhe 5 të mëngjesit? Trupi juaj po ju

A ju ndodh të zgjoheni shumë shpesh, për të mos thënë çdo natë, midis orës 3 dhe 5 të mëngjesit? Edhe pse ju keni ngrënë dhe pirë shumë para se të shkoni në shtrat, ju duket se trupi juaj nuk ka arsye të zgjohet, e megjithatë, diçka e shqetëson.

Arsyeja është e pazakontë, disi e pabesueshme:

Trupi juaj po ju dërgon një mesazh për të cilin nuk jeni as të vetëdijshëm, zgjimi në këtë periudhë do të thotë se keni një shqetësim, një barrë më të madhe që do të dëshironit ta largonit nga vetja dhe nuk dini si ta bëni. Zgjimi ndodh për shkak të energjisë nga mushkëritë dhe ndjenjës së trishtimit. Gjatë kësaj periudhe, vetëdija juaj zgjohet, e cila është një shenjë se një fuqi më e lartë, me shumë mundësi nënndërgjegjja juaj, po përpiqet të komunikojë me ju. Sipas mjekësisë kineze, trupi dhe mendja dërgojnë një mesazh të përbashkët që ju duhet të çlironi shpirtin nga barra e akumuluar.

Nëse zgjoheni shpesh në intervale të tjera të natës, ja një shpjegim për këtë:

Zgjimi menjëherë pas ëndrrës së parë

Jeni nën stres të madh dhe keni simptoma ankthi. Meditimi, të menduarit pozitiv dhe ushtrimet e relaksimit do t’ju rikthejnë në gjumë.

Diçka po ju rëndon emocionalisht. Duhet të falësh dikë ose dikush duhet të të falë. Ushtrimet e frymëmarrjes do t’ju ndihmojnë të vazhdoni të flini.

Zgjimi pas orës 5 të mëngjesit, para agimit

Energjia vjen nga zorrët dhe trupi ju dërgon një mesazh se ju duhet të zgjidhni statusin emocional që po ju mundon.