BREAKING NEWS

“Jeni një kukull shumë interesante”/ Lindita Nikolla merr menjëherë vendimin e fortë për Gaz Bardhin

“Jeni një kukull shumë interesante”/ Lindita Nikolla merr
x
BREAKING NEWS

SPAK kërkoi dënim me burg, paraqitet në GJKKO kryetari i kësaj bashkie në vend. Ja akuza e ngritur ndaj tij

SPAK kërkoi dënim me burg, paraqitet në GJKKO kryetari i
x
BREAKING NEWS

PS rrëzon PD-në, "plas" sherr në parlament-LIVE

PS rrëzon PD-në, "plas" sherr në parlament-LIVE
x
BREAKING NEWS

Kaos në Kuvend/ Albana Vokshi i nxjerr videon Ramës, Lindita Nikolla bën veprimin që nuk pritej

Kaos në Kuvend/ Albana Vokshi i nxjerr videon Ramës, Lindita Nikolla
x
BREAKING NEWS

Rryma 'Nikola' vjen nga Rusia/ Mbërrin acari në Shqipëri, java e ardhshme më e ftohta e vitit, ja temperaturat ekstreme që nuk janë parë në vendin tonë

Rryma 'Nikola' vjen nga Rusia/ Mbërrin acari në
x
BREAKING NEWS

Kuvendi nis me tensione të forta, Nikolla i heq fjalën Boçit, Garda merr vendimin urgjent

Kuvendi nis me tensione të forta, Nikolla i heq fjalën Boçit,
x
BREAKING NEWS

Aksident i frikshëm te "Kthesa e Kamzës", ka viktima

Aksident i frikshëm te "Kthesa e Kamzës", ka viktima
x
BREAKING NEWS

“Ky është një realitet shumë i hidhur, por është i vërtetë”/ Kreshnik Spahiu zbulon hapat që ndërmerr BE për të hapur ‘thesin’ e fondeve në Ballkan

“Ky është një realitet shumë i hidhur, por
x

Lifestyle

Aplikacionet e takimeve po ndryshojnë, abonimet do të bëhen me pagesë

Aplikacionet e takimeve po ndryshojnë, abonimet do të bëhen me

Taktikat premium po vijnë edhe në aplikacionet e takimeve,Hinge ka rritur abonimin mujor në 50 në 60 dollarë, nga abonimi aktual mujor prej 35 dollarësh për përdoruesit.

Bloomberg, i cili i pari njoftoi ndryshimet e ardhshme, foli me një përfaqësues të Match Group dhe konfirmoi lajmin. Hinge synon të arrijë “dashës shumë të motivuar”, d.m.th., përdoruesit që përdorin aplikacionin më shumë për të “rritur” ekspozimin e tyre në aplikacionin e takimeve dhe kështu të kenë fytyra dhe data më të mira të propozuara.

Ky abonim do të përfshijë edhe disa funksione shtesë, të cilat profilet e “thjeshta” nuk i kanë. Match Group zotëron edhe Tinder, një aplikacion që ka fituar vendin e 3-të në SHBA, ndërsa po zgjerohet edhe në Gjermani, por edhe në vende të tjera evropiane.

Pavarësisht se Hinge ishte 15 milionë dollarë “prapa” objektivit të vitit 2022, zgjerimi i aplikacionit në vende të tjera është shqetësimi kryesor i kompanisë, ndërsa siç raportohet dhe konfirmohet, Tinder po përgatit edhe një paketë të re mujore prej 500 dollarësh megjithatë nuk u dha asnjë informacion i mëtejshëm.