BREAKING NEWS

Surpriza ‘të pakëndshme’ 24 orët e fundit, Ministria e Shëndetësisë jep detajet sa raste të reja janë shënuar me COVID

Surpriza ‘të pakëndshme’ 24 orët e fundit, Ministria
x

Lifestyle

Askush nuk e besonte që do ia dilte, por 104-vjeçari fiton luftën me Covid-19, thur planet për të ardhmen: Do organizoj një aheng të madh dhe do shëtis në Afrikë dhe…

Askush nuk e besonte që do ia dilte, por 104-vjeçari fiton

Vetëm pas ditë pasi fitoi luftën me Covid-19, ky 104-vjeçar italian ka nisur të mendojë për ditët që e presin.   
Armeno Santucci nga Roma ka thurur plane për këtë vit, teksa ka planifikuar të udhëtojë në vende që nuk ka qënë më parë, si në Indi dhe Afrikë, por edhe një aheng të madh me rastin e ditëlindje së tij.

“Pas disa ditëve me temperaturë të lartë, tani jam mirë, mund të ngritëm në këmbë dhe të eci pa ndihmën e askujt. Tani po pres që mjeku të më thotë që jam shëruar plotësisht dhe se mund të largohem nga spitali”, ka thënë Santucci për mediat italiane.

Santucci ishte infektuar me koronavirus në shtëpinë e pleqve ku jeton prej kohësh.

Ai dhe familja e tij ishin të brengosur dhe nuk kanë besuar që do të shërohet, duke marrë parasysh moshën e tij, por besimi dhe fati bëri që 104-vjeçari të bëj mrekullinë.