BREAKING NEWS

Rrebeshe, breshër dhe rrufe/ Ja çfarë do të ndodhë me motin me 10 gusht

Rrebeshe, breshër dhe rrufe/ Ja çfarë do të ndodhë me
x
BREAKING NEWS

Çfarë po fshihet? Detaje tragjike nga vdekja e aktorit shqiptar dhe gruas së tij/ Autoritetet amerikane po hetojnë nëse kishte konflikt mes çiftit! Në apartament u gjetën shenja…

Çfarë po fshihet? Detaje tragjike nga vdekja e aktorit shqiptar dhe
x
BREAKING NEWS

Ngjarja tragjike në Shkodër/ Zbardhen detaje të reja, ja kush e qëlloi me armë zjarri 12-vjeçarin

Ngjarja tragjike në Shkodër/ Zbardhen detaje të reja, ja kush e
x
BREAKING NEWS

E rëndë/ Vritet me çifte 12-vjeçari në Shkodër, dyshimet e para

E rëndë/ Vritet me çifte 12-vjeçari në
x
BREAKING NEWS

Aktori dhe bashkëshortja ranë nga kati i 6-të i pallatit në New-York/ Zbardhen detaje të reja, hetimet: Në apartament gjenden disa shenja

Aktori dhe bashkëshortja ranë nga kati i 6-të i pallatit në
x
BREAKING NEWS

Spartak Ngjela lëshon ‘bombën’, zbulon çfarë po lë pa gjumë Berishën e Metën dhe tregon goditjen e fortë që do marrin së shpejti: Prisni dhe shikoni...

Spartak Ngjela lëshon ‘bombën’, zbulon çfarë
x
BREAKING NEWS

“Jemi në një betejë me këtë qeveri”, Berisha plas deklaratën e fortë: Një pronar peshkarexhe kontrabandon naftë, takohet shpesh edhe me Ramën

“Jemi në një betejë me këtë qeveri”,
x
BREAKING NEWS

Viti i ri Akademik / Universiteti i Tiranës jep njoftimin e rëndësishëm, ja kur nis shkolla e lartë (Dokumenti)

Viti i ri Akademik / Universiteti i Tiranës jep njoftimin e
x

Lifestyle

Asnjë astronom nuk e dinte/ E pazakontë çfarë ndodhi mbrëmjen e djeshme. Publikohen pamjet (VIDEO)

Asnjë astronom nuk e dinte/ E pazakontë çfarë ndodhi

Mbrëmjen e djeshme, Toka ‘takoi’ një asteroid me madhësinë e një autobusi.

Largësia ishte prej vetëm 90.000 kilometra ose rreth 23% të distancës Tokë-Hënë.

Është për t’u habitur se asnjë astronom nuk e dinte se ky asteroid po i afrohej Tokës.

Shkëmbi hapësinor një fjalë i quajtur ‘2002 NF’ kaloi i sigurtë afër planetit Tokë.

Astronomët e zbuluan asteroidin me sistemin e teleskopit Pan-STARRS në Hawaii.

Gjatësia e asteroidit vlerësohet të jetë midis 5.5 dhe 12.5 metra.

Për shkak të madhësisë së tij të vogël, asteroidi nuk plotësonte kriteret e NASA-s për t’u konsideruar ‘potencalisht i rrezikshëm’ për planetin tonë, pasi për një emërtim të tillë ai do të duhej të ishte të paktën 140 metra.