Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Astrologe Meri paralajmëron këtë shenjë horoskopi: Duhet të hiqni dorë nga një e keqe e madhe

Postuar: 08/11/2018 - 18:30

Sot Dielli ne Akrep eshte afer me asteroidin Meduza. Dielli afer Meduzes ngjan me Mitin e Perbindeshit me Perseun Heroin Diellor. Meduza perfaqeson perbindeshin qe fshehim brenda nesh dhe qe ngurteson Shpirtin

Mendime te semeura qe riten brenda mendjes sone prandaj dhe Meduzes duhet ti pritet Koka. Perkrenarja e Perseut qe mbron zemren dhe pjeset e barkut ku eshte edhe qendra e Ndjenjave duhet te mbrohet dhe te ndahet nga pjesa e semure

Nga vdekja e Meduzes me prerje koke lindin dy krijesa dy femijet e saj. Xrisoar (shufer floriri dhe Pegasus (burrim frymezimi)

Pra kjo vdekje e Meduzes sjell lindjen e dy krijesave te mrekullueshme

Dashi

Ne kendveshtrimin e Meduzes sot duhet te hiqni dore nga nje e keqe e madhe ne mendjen tuaj ne menyres si funksiononi ne ekonomi dhe ne jeten shpirterore

Demi

Duhet te ndahet nga menyra te keqija te ushtrimit te diktatit apo bashkepunimeve ne cift ose me tej Por mund te hiqni dore nga nje partner i veshtire

Binjaket

Nese ne mendjen tuaj ka mendime te dyshimta qe mund tju helmojne zemren perpiquni ti largoni me cdo kusht kryesisht me njerzit qe ju lidh puna Kujdes me shendetin

Gaforrja

Nese clironi veten nga e keqja sidomos ne dashuri mund te keni nje permtim dhe nje person shume te bukur ne jeten tuaj

Luani

Nje figure e rende Meduze po ndikon ne familjen tuaj dhe ne punet tuaja Ka ardhur koha te cliroheni prej saj nese deshironi te shpetoni gjithe te tjerat

Virgjeresha

Shpirti dhe mendja juaj mund te jene kaq te ftohte aq sa te mos kuptoni qe asgje nuk po ecen pikerisht prej kesaj ftohtesie qe sjell egoizem te semure

Peshorja

Ka ardhur momenti te veproni me zemer dhe me ndjenja aty ku me pare ishit te ftohte dhe shume te eger sidomos ne ekonomi

Akrepi

Drita vjen duke larguar fantazmat dhe perbindshat qe ju kane pushtuar mendjen Jeta eshte nje mundesi dhe ju duhet ta kerkoni te plote jo me sapllak

Shigjetari

E ardhmja fitohet me lufte me veten dhe me te tjeret por tashme ka ardhur momenti qe te tjeret ti keni percaktuar cfare roli lozin

Bricjapi

Dikush ju ka prere rrugen e duhur dhe ju ka bere te mos shikoni pertej nje qellimi shume te dyshimte persa i perket te mires tuaj

Ujori

Dy rruge ka ose beheni pjese e nje grupimi Diellor me shkelqim ose mbeteni ne erresiren e lakmise perfitimit manipulimit dhe asgjeje ne fund fare

Peshqit

Ju e pate perbindeshin dhe u trembet duke e futur prape brenda vetes Me mire perpiquni te perballeni duke e perjashtuar.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 2

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 12/11/2018 - 23:14

Punonjësit e një kompanie në Belgjikë janë lumturuar shumë kur kanë parë në llogaritë e tyre bankare 30 mijë euro shtesë.Ngjarja e pazakontë ka ndodhur në një uzinë të shkrirjes së çelikut ku punonjësit kaluan një fun

Postuar: 12/11/2018 - 22:25

Mediat në Australi thanë sot se është shpërblyer me rreth 100 000 dollarë një i pastrehë që ndi

Postuar: 12/11/2018 - 20:02

Ka disa pyetje të cilat na ndihmojmë të shohim brenda mendje të njerëzve dhe ta kuptojmë se me çf

Postuar: 12/11/2018 - 19:37

Një reklamë për Krishtlindje e Supermarketit Iceland është ndaluar të transmetohet për arsye poli

Postuar: 12/11/2018 - 19:34

Janë disa karakteristika të caktuara të cilat, secili nga ne nuk arrin dot t’i tolerojë tek

Postuar: 12/11/2018 - 19:24

Shëruesit e popullsisë aborigjene të Australisë kanë nisur tashmë të sjellin traditën e tyre 60

Postuar: 12/11/2018 - 19:06

Një kamp radikal nacionalist në Ukrainë raportohet se u mëson dimive që 8-9 vjeç të përdorin Ka