BREAKING NEWS

“Kjo është një ditë që kam dashur të vijë prej kohësh”/ Emocionohet kryeministri Rama, nderon në Kosovë akademikun shumë të njohur me “Yllin e Medaljes”: Zotni burrë, vetëdija e tij është tipar dallues!

“Kjo është një ditë që kam dashur të
x
BREAKING NEWS

Vizita e Ramës në Prishtinë, kryeministri zbulon për çfarë kanë rënë dakord me Albin Kurtin: Do ndodhë në javën e fundit të nëntorit

Vizita e Ramës në Prishtinë, kryeministri zbulon për
x
BREAKING NEWS

“Serbia po bën manovra teatrale luftarake”, kryeministri Rama mban qëndrimin e prerë për tensionet në Veri dhe jep mesazhin e fortë: E drejta është me...(VIDEO-LIVE)

“Serbia po bën manovra teatrale luftarake”, kryeministri Rama
x
BREAKING NEWS

Kurti me Ramën në konferencë të përbashkët, kryeministri i Kosovës mesazh të fuqishëm

Kurti me Ramën në konferencë të përbashkët,
x
BREAKING NEWS

Luan Hoxha, personi kyç që rrezikon të dërgojë Berishën drejt SPAK, gjenerali zbërthehet te amerikanët për aferën e Gërdecit

Luan Hoxha, personi kyç që rrezikon të dërgojë
x
BREAKING NEWS

Kabllogramet e Wikileaks për Gërdecin, ja raportimet e Luan Hoxhës në ambasadën amerikane dhe akuzat ndaj Shkëlzen Berishës

Kabllogramet e Wikileaks për Gërdecin, ja raportimet e Luan
x
BREAKING NEWS

"CDU si e paralizuar", humbje e ndjeshme për Unionin pas epokës Merkel, ja rezultati paraprak i zgjedhjeve në Gjermani

"CDU si e paralizuar", humbje e ndjeshme për Unionin pas
x

Lifestyle

Astrologu: Shenja më me fat e muajit gusht dhe më pak e favorizuara

Astrologu: Shenja më me fat e muajit gusht dhe më pak e favorizuara

Astrologu Hysgen Dauti tregoi parashikimin e yjeve për muajin Gusht. I ftuar në emisionin “Abc-ja e mëngjesit” me moderatorin Alban Musa, astrologu tha se shenja më me fat e këtij muaji do të jetë Luani ndërsa më pak i favorizuar do të jetë Ujori.

Dashi

Rizgjim nga gjumi letargjik, me aktivitete të ndryshme.

Demi

Një rikthim në planet e karrierës dhe kjo është periudha më vendimtare.

Binjakët

Një balancë midis qejfit, udhëtimeve dhe punës. Mos t’i lërë gjërat pas dore dhe t’i shijojë pushimet verore se do të jenë më të favorizuar.

Gaforrja

Është një periudhë më e qetë pasi mbaroi sezoni. Duhet të përqendrohet tek financat.

Luani

Është sezoni i tyre, do të bien më shumë në sy dhe do të kenë më shumë vëmendje.

Virgjëresha

Balancë midis gjendjes shpirtërore dhe punës, të jetë e rëndësishme gjendja mendore që të krijojë një stil jetese më korrekt dhe të heqë dorë nga gjërat toksike.

Peshorja

Fokusi i lartë në dashuri, pak dramë, pak situata filmike domethënë do të jenë pak më romantik këtë muaj.

Akrepi

Duhet se s’bën ta shijojë muajin sepse ka punuar gjatë gjithë vitit, ka qenë i përqendruar për të krijuar gjërat më vendimtare të jetës. Një ndërrim shtëpie, dokumentacioni, hapja e një biznesi. Ka qenë një vit stabiliteti dhe gushti është për t’u qetësuar.

Shigjetari

Duhet të gjejë pak stabilitet se ka qenë pak i lëvizshëm këtë verë. Do të vazhdojë të jetë në lëvizje nëpër aktivitete, por të ketë parasysh që të krijojë gjërat afatgjata se zakonisht të verës janë afatshkurtra.

Bricjapi

Një periudhë ku është marrë më shumë me marrëdhënien në çift, është pak më i lodhur tek kjo pjesë. Duhet të fokusohet tek personat e besueshëm, më intim dhe të bëjë një lloj selektimi të njerëzve dhe situatave se çfarë do të bëjnë.

Ujori

Situata kontraktuale, çështje dokumentacioni që janë për t’u zgjidhur këtë muaj. Gjëra që janë të zgjidhshme pasi ndiqet nga fati për shkak të Jupiterit. Thjesht ta marrë sa më me pak stres dhe të jetë i qetë.

Peshqit

Çdo gjë që do të ndodhë këtë verë nuk do të jetë në dorë të tyre, çfarë kanë mbjellë do të korrin. Duhet t’i japin vetes pak kohë për qetësim sepse është viti më i lodhshëm shpirtëror i tyre.