Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Balena "përplaset" përpara turistëve

Video: 

Postuar: 14/06/2018 - 16:53

Vëzhgimi i balenave nuk është pa rreziqe.

Një grup turistësh në bordin e një anijeje australiane, po filmonin vëzhgimin e një balene të madhe dhe bash në atë moment, ajo dhuron spektaklin e madhështisë së saj, duke u përplasur në ujë.

Balena gjigante ishte shumë afër anijes së tyre, çka mund të përbënte kërcënim për shkatërrimin e saj.

Përveç valës së madhe të krijuar, një pjesë e turistëve u lagën.

Filmi i incidentit është postuar në Facebook nga Port Jet Cruise Adventures, kompania që ka anijet në zonë.

Për fat të mirë, askush nuk u dëmtua.

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 25/05/2019 - 11:29

Që kur u ndava nga bashkëshorti, nisa të kisha një lidhje me një koleg të martuar. Kështu e nis letrën një 42-vjeçare drejtuar psikologes të “The Sun”.

Letra e plotë e gruas:

Postuar: 24/05/2019 - 21:15

 Meri Shehu në parashikimin e saj për shenjat e horoskopit ka treguar se për një nga shenjat

Postuar: 24/05/2019 - 09:13

ktorja e filmave për të rritur, Esperanza Gomez ka ndarë disa këshilla për meshkujt që duan të

Postuar: 24/05/2019 - 07:04

Njihuni me parashikimin e astrologut italian Paolo Fox, për punën, shëndetin dhe ndjenjat, si d

Postuar: 23/05/2019 - 18:27

Fëmija që i përket shenjës së Dashit është shumë i gjallë e plot energji.

Postuar: 23/05/2019 - 16:11

33-vjeçari, Seth Megow u martua me gruan e tij qëkur ajo ishte vetëm 19 vjeç.

Postuar: 23/05/2019 - 11:10

Jane Park, vajza që mori famë kur fitoi lotarinë EuroMillions në moshën 17-vjeçare, ka nisur të