BREAKING NEWS

Vdekja e mistershme e 4 turistëve rusë në Qerret të Kavajës, zbardhet dosja e Prokurorisë: Çfarë u zbulua nga pamjet filmike dhe këqyrja e pishinës

Vdekja e mistershme e 4 turistëve rusë në Qerret të
x
BREAKING NEWS

Super-operacioni anti-drogë i SPAK/ Zbardhen emrat e policëve të arrestuar, nga nënkomisari deri tek kryeinspektori. SHÇBA-ja zbulon detajet (EMRAT)

Super-operacioni anti-drogë i SPAK/ Zbardhen emrat e policëve të
x
BREAKING NEWS

Pse hesht Ilir Meta? Ish-kreu i SHISH Fatos Klosi tregon pse është i shqetësuar presidenti: Ndodhet në një pozitë të vështirë, pritet...

Pse hesht Ilir Meta? Ish-kreu i SHISH Fatos Klosi tregon pse është i
x
BREAKING NEWS

Dhunohet kryetari i bashkisë në Vlorë, dalin dyshimet e para, vihet në pranga një 57-vjeçar (DETAJE)

Dhunohet kryetari i bashkisë në Vlorë, dalin dyshimet e para,
x
BREAKING NEWS

Prapaskenat si vetingu do burgosë pushtetarët, pas zbulimit të pasurive korruptive nis menjëherë ndjekja penale, 223 politikanë në lupën e SPAK

Prapaskenat si vetingu do burgosë pushtetarët, pas zbulimit të
x
BREAKING NEWS

Luftë e ashpër në PD, Basha i prerë se beteja e Berishës është e humbur, akuzon ithtarët e ish-kryeministrit se u pasuruan kur ishin në pushtet

Luftë e ashpër në PD, Basha i prerë se beteja e
x
BREAKING NEWS

Integrimi i Shqipërisë në BE, ambasadorja Yuri Kim del me reagimin e rëndësishëm: Të nisin negociatat pa vonesa!

Integrimi i Shqipërisë në BE, ambasadorja Yuri Kim del me
x

Lifestyle

Bëjnë gjithmonë zgjedhjet e duhura, shenjat e Horoskopit që dinë si t’i menaxhojnë paratë

Bëjnë gjithmonë zgjedhjet e duhura, shenjat e Horoskopit që

Të dish se ku të shpenzosh dhe investosh saktësisht paratë është një dhuratë nga Zoti, ose të paktën, një aftësi që jo shumë janë në gjendje ta zotërojnë.

Ndërsa të gjithë duan të fitojnë sa më shumë, shpesh përfundojnë duke pësuar humbje.

Këto janë tre shenjat e Horoskopit që dinë t’i menaxhojnë paratë dhe bëjnë zgjedhjet e duhura.

Virgjëresha

Këta persona janë inteligjentë kur bëhet fjalë për menaxhimin e parave. Ata e dinë saktësisht se çfarë do t’u sjellë atyre një fitim të mirë dhe çfarë jo.

Zgjedhjet e tyre të karrierës, zakonisht përqendrohen te shuma e parave që do të sigurojnë dhe bëjnë më të mirën për këtë. Padyshim, ata janë punëtorë por fati gjithashtu luan rolin e rij.

Demi

Këta persona janë kursimtarë potencialisht të mirë dhe shpesh fitojnë shumë. Sipërmarrjet e tyre shpesh janë fitimprurëse dhe kurrë nuk ngurojnë të flasin për këtë.

Jo vetëm sepse kursejnë para por edhe se marrin vendime të mençura, të cilat i lejojnë të ndërtojnë perandorinë e tyre, gjithashtu me kushtet e tyre.

Peshqit

Ata që kanë qenë me një Peshq, do ta dinë sa para janë në gjendje të kursejnë këto persona. Peshqit gjithmonë synojnë t’i përdorin paratë për përfitimet e tyre.

Nuk do të humbasin asnjë qindarkë të vetme dhe shpesh fitojnë një shumë të mirë në çdo gjë që bëjnë. Fati i tyre i favorizon ata duke shijuar çdo luks.