Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

A bëni pjesë ju?! Ja cilat janë vendet e punës me më shumë ‘psikopatë’

Postuar: 18/10/2018 - 16:43

Fjala ‘psikopat’ përkufizohet si një person me çrregullime mendore dhe që njihen si persona jo stabël. Ata janë të vështirë për t’u dalluar menjëherë, pasi duken mjaft të qetë në fillim. Duhet një situatë e veçantë që t’ua ngacmojë pak karakterin dhe të nxjerrin veten. Sot do t’ju sjellim një listë profesionesh, në të cilat ekziston mundësia më e madhe që të gjeni psikopatë. Ose më keq akoma, mund të jeni ju një prej tyre.

Kevin Dutton, psikolog dhe shkrimtar britanik është specializuar në studimin e psikopatisë ka zbuluar gjithçka në librin e tij, “Urtësia e Psikopatëve: Çfarë mund të na mësojnë shenjtorët, spiunët dhe vrasës serialë për suksesin”. Ai ka listuar të gjitha llojet e punëve që i tërheqin më shumë psikopatët.

“Nëpunësi civil
Shef kuzhine
Oficer policie
Gazetar
Kirurg
Folës në televizon ose radio
CEO,”- shkruan psikologu Kevin Dutton.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 6

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 15/11/2018 - 20:53

Tifozët skocezë të cilët kanë nisur të vijnë në Tiranë që prej të mërkurës për ndeshjen e të shtunës  mes dy kombëtareve, përveç paraqitjes së tyre sportive gjithashtu do të dhurojnë 5 mijë paund për fëmijët me

Postuar: 15/11/2018 - 20:47

Dhimbjet menstruale janë rezultat i kontraksioneve të mitrës, për të çliruar substancat që kanë u

Postuar: 15/11/2018 - 20:21

Shoferi i një kompanie postale në SHBA për fat arriti të që pikasë në kohë diçka mes gjetheve.&nb

Postuar: 15/11/2018 - 19:16

Jeta si kjo në Tokë ndoshta është shumë më rrallë dhe më e çmuar sesa mendohej më parë.

Postuar: 15/11/2018 - 19:08

Një nga tiparet më të veçanta është ai që quhet referenca e zhvendosur, pra aftësia për të folu

Postuar: 15/11/2018 - 19:05

Legjenda thotë: Besohet se çdo shtëpi ka gjarprin e vet. Ata si rëndom, janë të qetë.

Postuar: 15/11/2018 - 18:43

Tradhtia është tabu në shumicën e lidhjeve, por një grua e cila brengoset se a po e tradhton burr