Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Bëri dush me lentet e kontaktit vënë, 29-vjeçari humb shikimin

Postuar: 09/07/2019 - 20:27

Të gjithë ata që mbajnë lente kontakti e dinë shumë mirë që përpara dushit duhet t’i heqin. Por, Nick Humphreys e mori mësimin në mënyrën më të keqe të mundshme.

29-vjeçari nga Shropshire ka humbur shikimin në syrin e djathë dhe tashmë i duhet të bëjnë një operacion në sy, pasi një parazit arriti që të futej në syrin e tij.

Mjekët i thanë Nick-ut se shkak për verbimin e syrit ishin bërë lentet e kontaktit të cilat ai i kishte mbajtur vënë ndërsa bënte dush, shkruan joq.

Duke folur për incidentin që i kushtoi shikimin, Humphreys tregon:

Mendova se nuk do të ishte problem. Kurrë nuk më kishin thënë që nuk duhet t’i mbaj lentet në dush. Nuk kishte asnjë paralajmërim as te paketimi ndërsa okulisti s’ma kishte përmendur ndonjë herë si rrezik.”

29-vjeçari ka marrë AK, një parazit që mund të kalojë nga uji në sy.

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 13/11/2019 - 20:03

Një baba në Nevada të Shteteve të Bashkuara ka vrarë djalin e tij pasi nuk e përballonte dot faktin se ai ishte homoseksual.

Postuar: 13/11/2019 - 15:45

Ju ndoshta keni tashmë vendet tuaja të preferuara të fshehjes, por a janë ato sa më të sigurta si

Postuar: 13/11/2019 - 15:40

Një i ri u arrestua nga karabinierët në Montecorvino Pugliano, në provincën e Salerno, Itali me a

Postuar: 13/11/2019 - 13:52

Tom dhe Delma Ledbetter, nga Teksasi, ishin njohur nga një shoku i përbashkët kur ishin fare të r

Postuar: 13/11/2019 - 12:45

Kishte rezervuar pushimet familjare në një hotel luksoz me 5 yje në Egjipt, nga fotot që kishin p

Postuar: 13/11/2019 - 12:03

Mediat e huaja së fundmi kanë shkruar për njeriun më të famshëm të drogës, Pablo Escobar, veprime