BREAKING NEWS

VIDEO/ Samiti i BE-së në Tiranë, ja çfarë po ndodh nga ajri në zonën ku po qëndrojnë liderat europian, Vjosa Osmani ndërpret fjalimin

VIDEO/ Samiti i BE-së në Tiranë, ja çfarë po ndodh
x
BREAKING NEWS

Tirana blindohet për Samitin/ Ç'po ndodh? Rreth 1000 simpatizantë të PD nisen nga Vlora dhe 1600 nga Elbasani që kanë zbarkuar në Tiranë gati për protestë

Tirana blindohet për Samitin/ Ç'po ndodh? Rreth 1000
x
BREAKING NEWS

"Moment i rëndësishëm!"/ Presidenti i KiE-së mesazh të fuqishëm në Tiranë: Hera e parë që...

"Moment i rëndësishëm!"/ Presidenti i KiE-së
x
BREAKING NEWS

Berisha apo Alibeaj në krye të PD-së? Gjykata e Apelit jep NJOFTIMIN e rëndësishëm

Berisha apo Alibeaj në krye të PD-së? Gjykata e Apelit jep
x
BREAKING NEWS

KUJDES, del njoftimi i rëndësishëm! Rrugët e bllokuara në Tiranë, në këto akse rrugore nuk mund të kaloni sot as në këmbë. Ja ku nis 'vija e kuqe'

KUJDES, del njoftimi i rëndësishëm! Rrugët e bllokuara
x
BREAKING NEWS

Udhëtimi nga Tirana në Himarë/ Ndodh incidenti me kryeministrin grek, mediat zbardhin detajet

Udhëtimi nga Tirana në Himarë/ Ndodh incidenti me kryeministrin
x
BREAKING NEWS

Nisin arrestimet/ Armë zjarri, fenelina e dylbi në makinë! Zbardhen akuzat ndaj personave që vihen në pranga

Nisin arrestimet/ Armë zjarri, fenelina e dylbi në makinë!
x
BREAKING NEWS

"Largohuni sa më parë", Arjan Çani lëshon thirrjen emergjente për shqiptarët: Duhet të jesh idiot...

"Largohuni sa më parë", Arjan Çani lëshon
x

Lifestyle

Besojnë në dashurinë e përjetshme, zbuloni nëse bëni pjesë te shenjat e Horoskopit që duan lidhje afatgjatë

Besojnë në dashurinë e përjetshme, zbuloni nëse

Sot jemi në epokën e takimeve të shpejta dhe lidhjeve, disa njerëz ende besojnë në dashurinë romantike të një epoke tjetër. Këta njerëz shpenzojnë shumë kohë duke vlerësuar një person përpara se të fillojnë një marrëdhënie. Ata mund të duken të përmbajtur ose snob, por kur vendosin t’i përkushtohen një tjetri dhe të fillojnë një lidhje, ata qëndrojnë besnikë dhe duan thellësisht dhe për një kohë të gjatë.

Nga debatet e deri te zënkat më serioze, ata përballen me çdo vështirësi me partnerin e tyre dhe sërish zgjedhin të qëndrojnë me të. Dashuria për ta nuk është një ndjenjë e thjeshtë që zbehet me kalimin e kohës. Ata i pranojnë gabimet e të tjerëve dhe i mbështesin me respekt zgjedhjet e tyre.

Këto krijesa romantike besojnë në “dashurinë e përjetshme” dhe marrëdhëniet që zgjasin për shumë vite. Lexoni për të mësuar më shumë rreth këtyre njerëzve. Ndryshe nga shenjat që nuk besojnë në “përgjithmonë bashkë”, përfaqësuesit e mëposhtëm të zodiakut mbeten në lidhje për një kohë të gjatë, madje edhe përgjithmonë.

Demi

Një shenjë që e do rutinën dhe zakonet e tij, Demi vështirë se do të “luajë” shumë në romancën e tij. Si shenjë e Tokës ai është i qëndrueshëm dhe mbetet besnik. Ai e urren ndryshimin, por do të bëjë çmos për të shmangur rutinën në marrëdhënien e tij. Ai dëshiron që lidhja e tij të zgjasë për shkak të kësaj dhe do të bëjë gjithçka që mundet për të arritur qëllimin e tij.

Gaforrja

Shenja e Gaforres ka gjithmonë përparësi dashurinë dhe çështjet e zemrës. Ai ka nevojë për siguri emocionale në një marrëdhënie, ndaj vështirë se do të ndryshojë partnerë. Kuptimi i tij i thellë për të tjerët dhe durimi i tij konsiderohen si pasuri të mëdha, siç është aftësia e tij për të pasur biseda të thella dhe kuptimplota.

Peshorja

Peshoret vlerësojnë harmoninë në marrëdhëniet e tyre dhe janë jashtëzakonisht të durueshëm. Ata preferojnë që gjërat të jenë të balancuara dhe të zgjasin me kalimin e kohës. Ata besojnë në ekzistencën e një shpirti binjak për të gjithë, ndaj përpiqen të lidhen në një nivel më të thellë me partnerin e tyre. Ata dëshirojnë të kuptojnë thellësisht psikikën e tij në mënyrë që të sigurojnë mjedisin më të mirë të mundshëm për një marrëdhënie që do të zgjasë përgjithmonë.