BREAKING NEWS

EMRI/ Ndoqi klientin me thikë në rrugë pasi u ankua për faturën, identifikohet pronari i restorantit, policia e shpall në kërkim

EMRI/ Ndoqi klientin me thikë në rrugë pasi u ankua për
x
BREAKING NEWS

Shpallja non-grata e gazetares ruse, reagon Grenell dhe paralajmëron Sveçlën: Precedent i tmerrshëm, zyrtarë të Kosovës mund ta pësojnë në të ardhmen

Shpallja non-grata e gazetares ruse, reagon Grenell dhe paralajmëron
x
BREAKING NEWS

Procesi i Zajednicës në Kosovë/ “Turp historik dhe krim tradhtie kombëtare, antishqiptarizmi i bashkuar me korrupsionin e lartë shtetëror në Tiranë”, Spartak Ngjela bën paralajmërimin e fortë: Prisni dhe shikoni...

Procesi i Zajednicës në Kosovë/ “Turp historik dhe krim
x
BREAKING NEWS

Iku i nxehti afrikan?! Shi, rrufe dhe ulje temperaturash! Parashikimi i motit për javën e ardhshme

Iku i nxehti afrikan?! Shi, rrufe dhe ulje temperaturash! Parashikimi i motit
x
BREAKING NEWS

Covid-19 në Shqipëri/ Ministria e Shëndetësisë publikon shifrat, ja sa raste të reja ka pasur në 24 orët e fundit

Covid-19 në Shqipëri/ Ministria e Shëndetësisë publikon
x
BREAKING NEWS

“1 javë pasi i thashë Metës këtë, mua Berisha më arrestoi”, Idajet Beqiri nxjerr prapaskenat dhe ngre dyshimet e forta

“1 javë pasi i thashë Metës këtë, mua Berisha
x
BREAKING NEWS

Reshje shiu dhe ulje temperaturash, meteorologu Hakil Osmani parashikon si do të jetë moti në gusht, surprizat që na presin javën e ardhshme dhe kthesa e madh pas datës 15

Reshje shiu dhe ulje temperaturash, meteorologu Hakil Osmani parashikon si do
x
BREAKING NEWS

“Ma tregoi Fatos Nano në burg”, Idajet Beqiri plas ‘bombën’ për Ilir Metën

“Ma tregoi Fatos Nano në burg”, Idajet Beqiri plas
x

Lifestyle

“Binjakët në krye të listës”, shenjat e Horoskopit që bëjnë më shumë thashetheme

“Binjakët në krye të listës”, shenjat e

Disa njerëz nuk mund t’i rezistojnë diskutimeve dhe lajmeve për të tjerët. Pavarësisht nëse janë ndarje të personazheve të famshëm apo skandale në mjedisin e tyre, ata nuk do të hezitojnë të pyesin, të mësojnë dhe të transmetojnë informacionin. Përveç kësaj, ata vështirë se mbajnë sekrete.

Ka përfaqësues të zodiakut që i pëlqejnë thashethemet, ku njëri është mbreti i thashethemeve.

Edhe sado që të mos duan, torturohen nëse mësojnë diçka të re dhe nuk mund t’ua kalojnë të tjerëve. Emily Newman, astrologe në Best Of Phychic Reader, shkruan për ato shenja të zodiakut që duan të përfshihen në jetën e njerëzve të tjerë dhe vëren se ato kryesojnë listën e thashethemeve.

Ujori

Ujorët pëlqejnë të ndajnë njohuritë. “Shpesh, ata flasin për informacione që dinë, por rrallë e marrin atë si thashetheme. Në fund të fundit, ata nuk do të zbulojnë shumë informacion nëse nuk është e nevojshme. Ata janë miq të mirë dhe dinë të mbajnë sekret kur është e nevojshme”.

Virgjëresha

Virgjëresha është një shenjë mjaft e pjekur, preferon të heshtë kur të tjerët fillojnë të bëjnë thashetheme, por kjo nuk do të thotë se ata nuk do të bashkohen më vonë. Vështirë se do të ndajnë informacione që kanë të bëjnë me veten e tyre, përveç nëse personi pranë tyre është besimi i tyre absolut. E njëjta gjë nuk vlen për informacionin për të tjerët. “Virgjëresha duket mjaft e besueshme dhe e adhurueshme, aq sa të gjithë duan të ndajnë lajmet e tyre me të. Megjithatë, ata nuk mund të jenë të sigurt se ai nuk do t’ua zbulojë sekretet e tyre të tjerëve. Kur nuk ka të bëjë me veten, ajo shpesh neglizhon besueshmërinë e saj”.

Peshorja

Ata duken të pafajshëm dhe shumë spontan, por Peshoret bëjnë thashetheme. E hapur, publike dhe pa frikë. Në të njëjtën kohë, ata po përpiqen të bëjnë drejtësi, prandaj është e vështirë të dallosh kur bëjnë thashetheme. “Kur Peshoret bëjnë thashetheme përdorin argumente shumë logjike dhe shpjegojnë pse diçka është negative ose e bën dikë të pakëndshëm. Por, ndërsa ata e kuptojnë pse thashethemet janë të këqija, ata nuk ndalojnë së bëri atë”.

Binjakët

Në krye të listës së thashethemeve janë Binjakët, shenja e ajrit që i pëlqen thashethemet dhe nuk i fsheh. “Binjakët e kanë të vështirë të mbajnë sekrete, edhe kur i kanë premtuar. Ata nuk do të “hedhin kripë” në plagën tuaj dhe do të përpiqen të duken mjaft dashamirës ndaj problemit tuaj, por për shkak se ata drejtohen lehtësisht dhe veprojnë në mënyrë spontane, sekretet tuaja nuk janë aspak të sigurta me ta.