Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

“Borëbardha” na paska dhënë mesazhin e gabuar gjithë kohës dhe më në fund dikush e vuri re

Postuar: 18/10/2018 - 13:19

Filmi i animuar “Borëbardha” na paska dërguar mesazhin e gabuar gjatë gjithë kohës dhe vetëm tani dikush e vuri në dukje.

Aktorja Kristen Bell shprehet se mesazhi jo i duhur që po i jepet fëmijëve përmes këtij filmi është se, ajo po fle në momentin kur princi e puth pa i marrë leje.

Ajo shprehu shqetësimin e saj pasi i lexoi përrallën e famshme vajzave të saj Lincoln, 5 vjeç dhe Delta, 3 vjeç.

“Sa herë që lexoj përrallën shikoj vajzat dhe i pyes nëse mendojnë se është e çuditshme që, Borëbardha nuk e pyeti shtrigën e vjetër se pse ajo duhej ta hante mollën apo se ku e mori atë mollë? Ndërsa i them që unë kurrë nuk marr ushqim nga të huajt, po ju? Dhe fëmijët përgjigjen që ‘Jo’. Dhe atëherë mendoj se po bëj diçka të drejtë”, tha 38-vjeçarja.

Gjithashtu ajo pyet vajzat e saj në lidhje me romancën e Borëbardhës me Princin, pasi sipas saj jep pikëpamje të gabuar në lidhje me miratimin e një veprimi.

“Sepse ju nuk mund të puthni dikë nëse është duke fjetur”, tha aktorja.

“Borëbardha” u publikua nga “Disney” në vitin 1938 dhe tashmë është rikthyer në vëmendjen e shumë njerëzve, të cilët reaguan se nuk ishin dakord me mendimin e aktores.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 7

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 12/11/2018 - 23:14

Punonjësit e një kompanie në Belgjikë janë lumturuar shumë kur kanë parë në llogaritë e tyre bankare 30 mijë euro shtesë.Ngjarja e pazakontë ka ndodhur në një uzinë të shkrirjes së çelikut ku punonjësit kaluan një fun

Postuar: 12/11/2018 - 22:25

Mediat në Australi thanë sot se është shpërblyer me rreth 100 000 dollarë një i pastrehë që ndi

Postuar: 12/11/2018 - 20:02

Ka disa pyetje të cilat na ndihmojmë të shohim brenda mendje të njerëzve dhe ta kuptojmë se me çf

Postuar: 12/11/2018 - 19:37

Një reklamë për Krishtlindje e Supermarketit Iceland është ndaluar të transmetohet për arsye poli

Postuar: 12/11/2018 - 19:34

Janë disa karakteristika të caktuara të cilat, secili nga ne nuk arrin dot t’i tolerojë tek

Postuar: 12/11/2018 - 19:24

Shëruesit e popullsisë aborigjene të Australisë kanë nisur tashmë të sjellin traditën e tyre 60

Postuar: 12/11/2018 - 19:06

Një kamp radikal nacionalist në Ukrainë raportohet se u mëson dimive që 8-9 vjeç të përdorin Ka